Ogłoszenia parafialne 18.08.2024

1. Przeżywamy XX Niedzielę w ciągu roku kościelnego. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu Nieszpory, a następnie Msza Święta. (chcemy wrócić do śpiewania Nieszporów).

2. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.

Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Jeżeli dotąd tego nie uczyniliśmy, to warto w drugiej połowie miesiąca zobowiązać się do abstynencji od alkoholu.

3. We wtorek 20 sierpnia – modlitwy do Św. Antoniego, zaś w liturgii dnia patronuje nam św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji, który potrafił łączyć przedziwnie życie niezmiernie czynne z kontemplacją i mistyką, a który zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.

4. W środę 21 sierpnia – wspominamy św. Piusa X, papieża, który w czasie swojego pontyfikatu dokonał wielu reform zgodnie z tym, co zawarł w pierwszej encyklice pt. „Odnowić wszystko w Chrystusie”.

5. W czwartek 22 sierpnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

6. W piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

7. W sobotę 24 sierpnia – św. Bartłomiej, Apostoł, znany też jako Natanael, pochodził z Kany Galilejskiej i według tradycji poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

8. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających na wakacjach i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

9. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny

10. Za nami parafialne Dożynki. Serdecznie dziękuje tym, którzy podjęli trud przygotowania Dożynkowego Spotkania tutaj w kościele na Mszy Św. dziękczynnej za tegoroczne plony. Mam na myśli parafian ze Starzykówki i z Polanów. Podziękowania składam na ręce tegorocznych Starostów. W sposób szczególny dziękuje panu Łukaszowi Pytlowi i pani Edycie Ziarko Bóg zapłać!.

11. Dziękuje za ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii i na zaplanowane czy wykonane inwestycje. Mamy jeszcze do wypłacenia ostatnia ratę za prace przy czyszczeniu i impregnowaniu kostki wokół cmentarnej kaplicy. Apeluje do tych, którzy jeszcze nie składali żadnych ofiar na zimowe funkcjonowanie kościoła i ubezpieczenie

12. Przed nami Renowacja Misji Świętych, którą przeżywać będziemy od czwartku 22 do poniedziałku 26 sierpnia. Gościc będziemy Ojców Redemptorystów: Wiesława i Łukasza. Program szczegółowy zostanie w tych dniach umieszczony na stronie internetowej. W miarę potrzeb, będzie on na bieżąco przypominany i ewentualnie poprawiany. W przyszła niedzielę – w czasie renowacji Misji - przeżywać będziemy Odpust parafialny. Msze Święte w tym dniu o godzinie: 7.00. 11.00 oraz po południu o 15.00. Zapraszam Was przede wszystkim na Sumę Odpustową. Zapraszam Strażaków, Zapraszam dzieci komunijne i inne dzieci. Niosących Feretrony i sztandary. Zapraszam Szafarzy, Ministrantów, Lektorów i DSM.

ks. Stanisław