Ogłoszenia parafialne 22.09.2024

1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Msze Świete tradycyjnie o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu o godz: 15.00. U nas dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą adoracyjną.

2. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii. Zatroszczmy się zatem o dobre wychowanie młodego pokolenia! Postarajmy się znaleźć czas dla dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w katechezie. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

3. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi grup, które działają w naszej wspólnocie. Zapiszcie drodzy Rodzice swojego syna na ministranta, a może do szkolnego Caritas. Zapiszcie swoją córkę w szeregi Dziewczęcej Służby Maryjnej lub do scholi, która wkrótce zacznie swoje próby śpiewania.

4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

5. Dziękuję za prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Dwóm uczennicom z klasy VI dziękuję za pomalowanie ogrodzenia przy plebani. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za opiekę nad kwiatami i inne prace. Dziękuję za prace porządkowe. Bóg zapłać za ofiary składane na bieżące opłaty i funkcjonowanie parafii. Dziękuje za ofiary na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

6. W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek 23 września – św. Ojciec Pio, gorliwy spowiednik i stygmatyk, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia;
  • w piątek 27 września – św. Wincenty a Paulo, prezbiter, który zasłynął jako opiekun ubogich i wyrzuconych na margines życia społecznego oraz założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr szarytek;
  • w sobotę 28 września – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, który, będąc władcą tego kraju, przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską u naszych południowych sąsiadów.

U nas w tygodniu: we wtorek modlitwy do Świętego Antoniego, w środę Nowenna Nieustająca a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na wspólna modlitwę.

7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość oraz Niedziela. W zakrystii można zakupić Kalendarz Rolników w cenie 28 złotych.

8. W środę zapraszam na spotkanie do kościoła i według podanego planu: do salki katechetycznej – uczniów klasy VII B oraz tych, którzy jeszcze na miesięcznym spotkaniu nie byli. Można, ale nie musi się przyjść z rodzicem.