Standardy Ochrony Dzieci

w działaniach duszpasterskich naszej parafii

Standardy zawarte są w poniższym dokumencie, który stanowi realizację obowiązku prawnego dotyczącego wprowadzenia w instytucjach, w których przebywają dzieci, zasad ich ochrony przed krzywdzeniem [Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy tzw. "Ustawa Kamilka" oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1606)]. Opracowując dokument wzięto pod uwagę wytyczne zarówno prawa państwowego, jak i kościelnego.

W ramach prewencji w zakresie ochrony małoletnich w parafii działa tzw. osoba zaufania: Miciniak Maria (zam. Stare Żukolwice 7E). Charakter całości działań parafii w zakresie ochrony, w tym w/w osoby oraz wszelkie szczegóły standardów zawarte są w poniższym dokumencie:

STANDARDY OCHRONY DZIECI W PARAFII PW. NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
W STARYCH ŻUKOWICACH