Ogłoszenia parafialne 16.10.2022

1. Przeżywamy XXIX Niedzielę w ciągu roku. To jednocześnie XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu o godzinie 15.00. Nabożeństwo Różańcowe dzisiejszej przed Mszą Świętą o godzinie 10.00. Przed kościołem zbiórka przeprowadzana przez młodzież naszej parafii - w ramach Dzieła Tysiąclecia Św. Jana Pawła II - wspierającego zdolnych a uboższych od nas młodych ludzi, pragnących się uczyć. Za każda ofiarę na ten cel Bóg zapłać!

2. W tygodniu, w naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a następnie Msza Święta. Zaś w niedziele października Różaniec o 15.00 a następnie Msza Święta.

3. W liturgii najbliższych dniach wspominamy:

• w poniedziałek 17 października – wspominamy Świętego Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika pierwszych wieków chrześcijaństwa;
  • we wtorek 18 października - wspominamy Św. Łukasza Ewangelistę;
  • we czwartek 20 października – wspominamy Św. Jana Kantego, kapłana;
  • w sobotę 22 października – wspominamy Świętego Jana Pawła II.

4. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom ostatniego w tym roku Nabożeństwa Fatimskiego. Niosącym Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Grupie Muzycznej. Czytajactm teksty. Nabożeństwa zostaną wznowione w maju przyszłego roku.

5. Za tydzień - 23 października - wybory do Nowych Rad Duszpasterskich. Przy wyjściach z kościoła, można pobrać karteczki, na których wypisujemy jednego kandydata, z listy widocznej od dwóch tygodni na tablicach ogłoszeń. Kartki będą zbierane do urny w przyszła niedzielę. Nie ma możliwości rzucania kartek na tacę. Tylko do urny.

6. Dzisiaj – po nocy Pokuty - Uroczystości odpustowe w parafii w parafii M.B. Fatimskiej w Tarnowie. Suma odpustowa o godzinie 11.00.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości. Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy też w modlitwie o osobach samotnych, chorych czy cierpiących.

ks. Stanisław Kita