Ogłoszenia parafialne 23.06.2024

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Przeżywamy 12. niedzielę w ciągu roku. To jednocześnie pierwsza niedziela wakacji, a także Dzień Ojca. Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00 - Czerwcowe Nabożeństwo, a następnie Msza Święta. W tygodniu zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa według ustalonego i podanego porządku. Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeżywa dzisiaj parafia pod wezwaniem Krzyża Świętego w Tarnowie. Suma o godzinie 11.00.

2. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w popołudniowej Eucharystii

3. Natomiast w sobotę 29 czerwca świętować będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Msze Święte w tym dniu według porządku świątecznego a więc o godzinie: 7.00, 9.00 oraz 11.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej tak zwane Świętopietrze.

4. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste Uroczystości. Wśród nich jest i ksiądz Kanonik, obchodzący święceń kapłańskich. Ksiądz Kanonik odprawi Mszę Święta Jubileuszową w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego;
  • piątek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary;
  • sobota, 29 czerwca – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.

6. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę z myślą o sezonie zimowo-grzewczym oraz opłatami za energię i ubezpieczenie. Bóg zapłać za prace wykonaną w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Chcieliśmy przed Jubileuszem ks. Kanonika podjąć prace porządkowe w przykościelnym obejściu, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w najbliższą środę na godzinę 17.00. Zabierzmy z sobą sprzęt do sprzątania, a mam na myśli zamiatanie, plewienie, wywóz śmieci itp… Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za opiekę nad kwiatami.

7. We wtorek mieliśmy kontrole tarnowskiego Sanepidu na naszym parafialnym cmentarzu. Wszystkie sprawy zaopiniowano pozytywnie. Przy tej okazji dziękuję panu Januszowi za opiekę nad naszym parafialnym cmentarzem i wszelkie prace tam wykonywane.

8. Otrzymaliśmy już program tegorocznego Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Jako parafia chcieliśmy się udać do Tuchowa w sobotę 6 lipca i uczestniczyć tam we Mszy Św. o godzinie 11.00. Tak więc na pielgrzymkę pieszą (tutaj zbiórka przy kościele o godzinie 3.45) można się zapisywać do czwartku u p. Łukasza Pytla lub u p. Ani Kolak (chodzi o tych pielgrzymów, którzy chcieliby wracać parafialnym busem czy autokarem). Natomiast na pielgrzymkę autokarową w obie strony można się zapisywać telefonicznie lub w zakrystii również do czwartku wieczorem.