Ogłoszenia parafialne 14.05.2023

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności. Dzisiaj uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej w tarnowskim Sanktuarium. Suma o godz: 11.00.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi. Początek modlitw o godz: 18.00 . W miarę odpowiedniej pogody procesja do krzyża misyjnego, śpiew Litanii do Wszystkich Świętych oraz Msza Święta.

3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów. W tym dniu swoje Imieniny ma nasz ksiądz biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Pamiętajmy wie w modlitwie o naszym Pasterzu.

4. W czwartek 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”. W tych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy Świętej i majówki o godz. 18.00.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na Nabożeństwie Majowym ku czci Matki Najświętszej o godz 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Bóg zapłać za składane ostatnio ofiary na bieżące potrzeby parafii. Dzieciom komunijnym, jako ich pomoc dla dzieci na misjach. Przyszłą niedziela jest trzecia miesiąca. Proszę Was więc o ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. i inwestycje.

8. Serdecznie dziękuję za prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty.  Dziękuję za koszenie trawy, prowadzenie strony internetowej panu Bartoszowi. Dziękuje za opiekę nad kwiatami i za sprzątanie bieżące kościoła.