Ogłoszenia parafialne 16.06.2024

1. W prostych słowach za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Przeżywamy 11 niedzielę w ciągu roku. Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00 Czerwcowe Nabożeństwo, a następnie Msza Święta. W tygodniu zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa według ustalonego i podanego porządku.

3. Dzisiaj Uroczystości odpustowe ku czci Św. Brata Alberta w parafii Breń. Suma o godzinie 11.00. Natomiast w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny połączone z 25 rocznicą pobytu Św. Jana Pawła II w tym mieście (1999 rok).

4. W piątek 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w piątkowy poranek o godzinie 8.00. Możliwość spowiedzi codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

5. Podobnie jak było to przy Dniu Matki 26 maja, tak również w przyszłą niedzielę, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Modlić się będziemy za naszych Tatusiów żyjących i tych, którzy są już w domu Ojca Niebieskiego.

6. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W Kościele ten dzień obchodzimy w ostatnią niedzielę września, ale chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy autentycznie z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich. Jednocześnie modlić się będziemy za naszych żołnierzy, którzy bronią naszych granic przed tymi, których uchodźcami trudno nazwać.

7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

8. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Niedziela, Mały Gość

9. W tygodniu patronują nam:

• W poniedziałek 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o godności każdego człowieka.
  • W piątek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

10. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Dziękuje wczorajszym Młodym za pozostawienie dekoracji kwiatowych na najbliższy tydzień w kościele. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać!

11. W środę zostanie przywieziona z renowacji komoda spod figury Św. Antoniego, a zabrane zostaną do renowacji obie podstawy pod kropielnicę przy wejściu głównym.

12. Przypominam, że do końca czerwca oczekuję na świadectwa z uczestnictwa w religii uczniów Szkół Średnich.