Ogłoszenia parafialne 26.05.2024

1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. U nas Msze Święte do południa o godzinie 7.00 oraz 10.00. Po południu o godzinie 15.00, Nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii do Najświętszej Maryi Panny, a następnie Msza Święta.

3. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nabożeństwo majowe poświecimy dzisiaj modlitwie za nasze matki, żyjące i zmarłe.

4. W najbliższy czwartek 30 maja będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W Boże Ciało Msze Święte o godzinie 7.00; 10.00 z procesja do czterech ołtarzy oraz po południu o godzinie 15.00 najpierw procesja, a następnie Msza Święta. Proszę Wszystkich o zaangażowanie.

5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła - w ramach tzw. Oktawy Bożego Ciała - będziemy podążali w dni powszednie po Mszy Świętej godzinie 18.00. W niedzielę procesja po Mszy o godzinie 10.00.

6. W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek 27 maja – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach;
  • we wtorek 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem;
  • W środę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia;
  • W sobotę 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

7. Bóg zapłać za wszelkie składane w ostatnim czasie ofiary. Dziękuje za sprzątanie kościoła, prace przy dekoracji kwiatami i wszelkie inne dobro oraz wykonaną pracę dla naszej wspólnoty. Niech osobom zaangażowanym Pan Bóg błogosławi obficie wynagradza.

8. Życzenia zdrowia, obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Niech Matka Najświętsza i Święci Patronowie, wstawiają się u Boga i wypraszają potrzebne łaski.

9. W środę od godziny 15.00 będzie można zabrać wszystko, co jest niezbedne do ustawienia ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy wyznaczone rejony o podjęcia prac porządkowych wokół kościoła i na placach przykościelnych. W Boże Ciało nie parkujmy naszych samochodów na placu przy magazynach od strony północnej.

ks. Stanisław

201559