Ogłoszenia parafilane 19.05.2024

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru w dni powszednie, o godz. 18.00, spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym, natomiast w niedziele i Święta „majówka” o godzinie 15.00.

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz.7.00 oraz 18.00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

5. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. W tym dniu Pielgrzymka Kapłanów naszej diecezji do Matki Bożej Tuchowskiej.

6. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, przypada również święto naszych Mam. Będziemy się modlić za nasze Mamy.

7. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy, bardzo proszę o szczególne zaangażowanie się Rodzin wymienionych w aktualnościach do przygotowania czterech ołtarzy.

Przygotowanie Drugiego Ołtarza - rodziny od numeru:

8. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

9. Bóg zapłać za prace wykonane w tym tygodniu oraz za ofiary inwestycyjne.

199584