Ogłoszenia parafialne 27.11.2022

1. Dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego dwójce dzieci oraz po południu o godzinie 15.00.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.50, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Chlebków Miłosierdzia, które są dzisiejszej niedzieli rozprowadzane przez nasz parafialny Caritas. Natomiast  od przyszłej niedzieli, nasz Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena chlebka, jaki i świecy od 9 złotych. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny. Będą one uroczyście pobłogosławione po Mszy Św. o godzinie 7.00.

4. W liturgii nowego tygodnia wspominamy:

• 30 listopada Św. Andrzeja, Apostoła i Męczennika.
  • 3 grudnia Św. Franciszka Ksawerego, kapłana, patrona wszystkich misjonarzy katolickich. To również dzień Duchowości Misyjnej Kapłanów inaczej Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych  i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. Niech w naszych sercach jeszcze mocniej zabrzmi nakaz Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody.
  • 4 grudnia (chociaż niedziela ma liturgiczne pierwszeństwo) wspomnimy Świętą Barbarę i modlić się będziemy w intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Matki – Opiekunki rodzin i Pani naszych losów – oraz Świętej Barbary, będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem braku pracy i poszukujących pracy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej codziennie przed Roratami oraz dodatkowo pod godziny 16.00 w pierwszy piątek.. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do spowiedzi. W pierwszy piątek dodatkowa Msza Święta po południu o godzinie 17.00. Do Chorych udamy się według tradycyjnego  porządku. W pierwszą sobotę w modlitwach polecamy Matce Najświętszej naszą parafią, oddając się w opiekę Jej Niepokalanemu Sercu.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela oraz gratisowo: Dobre Nowiny.

7. Bóg zapłać  za ofiary składane na bieżące potrzeby parafii.

8. Bóg zapłać Wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu adwentowej dekoracji.

9. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, polecając ich  Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.

Ks. Stanisław Kita - proboszcz