Ogłoszenia parafialne 10.03.2024

1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są tutaj Nabożeństwa wielkopostne: dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ponadto, przed Mszą Św. o godzinie 7.00, śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej a w piątki o godzinie 17.00 oraz w niedziele po Mszy Św. o godzinie 10.00 odprawiamy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach,. Pamiętajmy również, że za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tą modlitwę mamy wywieszoną w gablotach.

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na Nowennie oraz wieczornej Mszy Świętej,

4. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnim czasie, również te, które wpłacacie na numer parafialnego konta w Banku. Dziękuje za sprzątanie kościoła i za wszelkie inne prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty, między innymi prace porządkowe, a także wyplewienie już pojawiających się chwastów od strony wschodniej naszego kościoła. Dzisiaj zostaną też zdemontowane i zabrane do renowacji figury ojca Pio oraz Św. Antoniego. Powrócą już pewno po Świętach wielkanocnych. Przyszła niedziela jest trzecia niedzielą miesiąca. W miarę Waszych możliwości pamiętajcie o ofiarach na cele inwestycyjne. Z marcowej składki chcielibyśmy zakupić ciągnik do koszenia trawy. Jest dużo terenu do koszenia, miedzy innymi nasz trawiasty parking, obejście wokół kościoła i przede wszystkim wokół plebani i budynków gospodarczych. Coraz trudniej znaleźć kogoś do pomocy, a w sezonie dokonuje się tego koszenia nawet osiem razy. Udało nam się odsprzedać obecna dużą kosiarkę, to już trochę środków mamy. Myślę, że z Wasza pomocą jakoś reszcie poradzimy, za co już dzisiaj dziękuje.

5. Jeszcze dzisiaj na Gorzkich Żalach chętni będą mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dowiozłem jeszcze wielkanocnych baranków bo zabrakło. Parafialny Caritas rozprowadza te baranki w ramach charytatywnej wielkopostnej akcji pomocy biedniejszym od nas. Jest tez kilka takich dużych cukrowych baranków w cenie 15 złotych. Dzisiaj można też nabyć ręcznie wykonane widokówki o tematyce wielkanocnej oraz w ten sam sposób wykonane pisanki. Zachęcam, aby wziąć to pod uwagę. Jeśli nie zostana zakupione dzisiaj, będzie możliwość za tydzień. Z zebranych środków parafialny Caritas przygotuje świąteczne upominki dla naszych chorych, starszych i samotnych. Pomysł zrodził się u naszej parafianki p. Moniki Orszulak, małżonki p. Rafała, który jakiś czas temu składał tutaj w kościele piękne świadectwo wiary i ufności w moc Bożą. Wielkie też było zaangażowanie w wykonanie tych widokówek i pisanek pani Ireny Pazzaglia za co bardzo dziękujemy. I wszystkim, którzy pomagali – Bóg zapłać. .. I rozprowadzającym te prace również – Bóg zapłać.

6. Wszystkich obchodzących w tym tygodniu swoje osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.

7. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej. Jest Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcam do nabycia.

10. Wiele dni Wielkiego Postu już za nami. Zastanówmy się, jak jesteśmy przygotowani na spotkanie się ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Zadbajmy także o to, aby inni nie zmarnowali tego świętego czasu, który Pan Bóg nam zsyła.

11. Dzisiaj rozpoczynamy w kościele Nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa. Odmówmy więc prze rozpoczęciem adoracji odpowiednie modlitwy.