Ogłoszenia parafialne 10.07.2022

1. Dziś XV niedziela w ciągu roku. U nas Msze Święte o godz: 7.00, 10.00, 15.00. W Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie zakończenie tygodniowego Odpustu. Rozpoczyna się natomiast tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na „Burku”. Program odpustu umieszczony w gablocie.

2. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

3. U nas w tygodniu: We wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nabożeństwo fatimskie, połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godzinie 19.30. Serdecznie Wszystkich zapraszam. Najpierw Msza Święta, potem montaż  słowno – muzyczny i w miarę odpowiedniej pogody, procesja różańcowa. Proszę, aby w czasie procesji zachować porządek niesienia figury Matki Bożej, taki jak miesiąc temu. Przypomnę: wyniesienie z kościoła i tajemnica pierwsza – Grupa Muzyczna; druga tajemnica – Róża p. H. Witka ; trzecia tajemnica – Róża. p. M. Malec: czwarta tajemnica – Róża p. M. Płaczek; piata tajemnica i wniesienie figury do kościoła – Róża p. M. Małka. Zabierzmy lampiony, które wykorzystamy w czasie procesjii.

6. W tygodniu wspominamy w liturgii:

• W poniedziałek 11 lipca przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.
  • We wtorek12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich.
  • W środę,13 lipca – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.
  • W piątek, 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, wielki  teolog średniowiecza;
  • W sobotę 16 lipca – N. M. Panny z Góry Karmel.

7. Zachęcam do nabycia  Albumu z kościołami naszej diecezji. Jest również prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

8. W przyszłą Niedzielę ofiary na zimowe ogrzewanie kościoła oraz ubezpieczenie.

ks. Stanisław