Ogłoszenia parafialne 25.02.2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas

2. Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ponadto przed Mszą Św. o godzinie 7.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a w piątki o godzinie 17.00 oraz w niedziele po Mszy Św. o godzinie 10.00 odprawiamy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel. Zbiórkę przeprowadza nasz parafialny Caritas. Dziękuję grupie misyjnej pod kierunkiem p. Jachymów za montaż przybliżający nam dzień dzisiejszy.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Msze Św. i modlitwę w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W piątek przed południem - wg. Tradycyjnego porządku - odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każda Mszą Święta oraz dodatkowo w środę i piątek od godziny 16.00. Bardzo proszę, aby dzieci ze Szkoły Podstawowej do spowiedzi podeszły w środę.

W sobotę pół godziny przed Eucharystią odmówimy część Różańca. Proszę, aby tą modlitwę poprowadziły członkinie Róży p. B. Minorczyk. Po Mszy Św. odprawimy pierwszo sobotnie nabożeństwo dla uczczenia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. W najbliższy piątek pielgrzymka do Krakowa – Mogiły, na modlitewne czuwanie do ojców Cystersów. Wyjazd o 18.15. Powrót ok. 1.00.

6. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnim czasie. Dziękuje za sprzątanie kościoła.

Za tydzień na Gorzkich Żalach chętni będą mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W przyszła niedziele będzie można zakupić baranki na stół wielkanocny. Ta charytatywna akcją pokieruje nasz parafialny Caritas.

7. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Niech Was Pan Bóg ma na co dzień w swojej opiece.

8. Do nabycia i do zabrania prasa katolicka. Sa Dobre Nowiny – gratisowo.

9. W środę do kościoła zapraszam Dzieci Komunijne wraz z rodzicami.

ks. Stanisław