Ogłoszenia parafialne 29.10.2023

1. Dzisiaj ostatnia niedziela października. W liturgii dnia wspominamy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy więc Bogu za naszą parafialną świątynię, wspominając dzień jej poświecenia. W przypadku naszej świątyni, uczynił to ks. bp Karol Pękala w dniu 22 października 1961 roku. Natomiast konsekracji dokonał ks. bp. Jerzy Ablewicz. Było to w dniu 30 sierpnia 1975 roku. Jednocześnie wspominamy dzisiaj i modlimy się za żyjących i zmarłych budowniczych tego kościoła, jego ofiarodawców i dobrodziejów. Polecamy też w modlitwie tych z nas, którzy z wielką odpowiedzialnością troszczą się dzisiaj o to, aby ta świątynia wyglądała okazale, jako dom Boży, gdzie się spotykamy na wspólnej modlitwie. Bardzo Wam za to w dniu dzisiejszym dziękuję i polecam Was patronce naszej parafii Matce Bożej Częstochowskiej.

2. U nas w dniu dzisiejszym Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o godzinie 15.00 - Nabożeństwo Różańcowe, a następnie Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek 31 października zakończymy tegoroczne Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszam na wspólna modlitwę. Również we wtorek możliwość spowiedzi świętej od godziny 16.00. Jesteśmy po spowiedzi misyjnej, ale gdyby ktoś potrzebował się wyspowiadać, to zapraszamy. Przypominam, że jednym z najważniejszych warunków zyskiwania odpustów za Zmarłych jest nasz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej od 1-8 listopada.

4. W najbliższą środę - 1 listopada - przypada Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczyna się Tydzień Modlitwy za Zmarłych. U nas w tym dniu Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 oraz 11.00. Natomiast po południu zapraszam Was tutaj do kościoła na śpiew Nieszporów za Zmarłych, a następnie udamy się procesyjnie na nasz parafialny cmentarz, by tam Uczestniczyć w Różańcu połączonym z modlitwami za Zmarłych. Po zakończeniu modlitw, będzie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Będzie tez zbierana składka z przeznaczeniem na opróżnienie kontenera po zakończeniu Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Proszę, aby o tym fakcie poinformować Waszych Najbliższych. Jednocześnie uświadomić siebie i innych, że, jak chodzi o utrzymanie i funkcjonowanie naszego cmentarza, nie składacie tutaj w ciągu roku żadnych składek z wyjątkiem opłaty za wykup miejsca czy remont nagrobka.

5. Przy wejściach na cmentarz w dniu 1 listopada dzieci i młodzież szkolna, będą przeprowadzać kwestę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, inaczej Dzień Zaduszny. U nas w tym dniu Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 oraz 17.00. W dzień Zaduszny Msza Święta popołudniowa będzie odprawiona w kaplicy cmentarnej. Pół godziny wcześniej – a więc o 16.30 – Różaniec za Zmarłych, połączony z Wypominkami.

7. Ponadto w liturgii nowego tygodnia wspominamy: w sobotę, 4 listopada Św. Karola Boromeusza, biskupa, również patrona Św. Jana Pawła II.

8. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Gratisowo folderki i broszurki o tematyce misyjnej. Proszę sobie zabrać do domu. Przy wejściu głównym do kościoła, mamy też kartki wspominkowe: listopadowe i roczne. Kto jeszcze potrzebuje, proszę zabrać.

9. W miarę odpowiedniej pogody zadbajmy jeszcze jutro o czystość na grobach naszych Najbliższych. Zachowajmy porządek na całym cmentarzu. Nie rozlewajmy bez potrzeby wody, śmieci wrzucajmy do kontenera, a zeschłe chryzantemy i kwiaty na wyznaczone przez pana Janusza miejsce. Samochody parkujmy w sposób odpowiedzialny, unikniemy większych korków, czy nie daj Boże, stłuczek. Nie parkujmy samochodów wzdłuż drogi głównej, zwłaszcza wieczorna porą. Powiedzcie to Waszym Najbliższym.

10. Bardzo dziękuje tym, którzy dopomogli w pracach mijającego tygodnia, między innymi, przy przygotowaniu tematycznej dekoracji, kwiatach i obrusach, porządkowaniu śmieci sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary, między innymi w niedziele misyjną na misje. Gratuluję rodzicom, którzy potrafili, choćby co jakiś czas, przyprowadzać swoje dzieci na Różaniec, gratuluje dzieciom, które same przychodziły. Jest to niestety coraz mniejsza grupa. Myślałem, ze czas Misji coś tutaj zmieni...

11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy też w modlitwie o osobach samotnych, chorych czy cierpiących.

Ks. Stanisław Kita
proboszcz parafii