Ogłoszenia parafialne 7.07.2024

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, Nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Przeżywamy XIV Niedzielę w ciągu roku. Jest to równocześnie pierwsza Niedziela Miesiąca lipca, miesiąca poświęconego Najdroższej Krwi Chrystusa. U nas po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu a po końcowym błogosławieństwie zmiana tajemnic różańcowych. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Program Odpustu w gablotach ogłoszeń.

3. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw i innych polowych prac. Prośmy w modlitwie o obfite tegoroczne plony.

4. W tygodniu zapraszamy na Mszę Świętą, a także: we wtorek na modlitwy do Świętego Antoniego; w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a w sobotę na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Jak chodzi o Nabożeństwo Fatimskie, to nasze modlitwy ( z tej racji, że jest to sobota) rozpoczniemy o godzinie 18.00. A figurę Matki Bożej w czasie procesji proszę aby ponieśli: wyniesienie z kościoła i tajemnica pierwsza – Członkowie Róży p. Kazimierza Kocoła; tajemnica druga różańca - Członkinie Róży p. Marii Malec; tajemnica trzecia – Członkowie Róży p. Mirosława Małka; tajemnica czwarta – Członkinie Róży p. Haliny Kuta; tajemnica piąta i wniesienie figury do kościoła – Członkowie Róży p. Piotra Potępy. Zapraszam Wszystkich na modlitwę.

5. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Modlitwą ogarniamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i tych co wyjechali w różne wakacyjne miejsca. Słowa życzeń kierujemy wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje Jubileusze, Imieniny czy Urodziny.

6. W tym tygodniu patronują nam:

• dzisiaj, w niedzielę 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.
  • W poniedziałek 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynł jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
  • W czwartek 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.
  • W piątek 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.
  • W sobotę 13 lipca – św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

7. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatni pierwszy piątek. Dziękuję za wszelkie inne ofiary, również te inwestycyjne wpłacane na parafialne konto w banku. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dziękuję za prace przy kwiatach i za koszenie trawy. Bóg zapłać pielgrzymom, którzy wczoraj w Tuchowie reprezentowali nasza parafię. Podziękowania składam na ręce pana Łukasza.

8. Na stonie parafialnej pojawiły się zdjęcia z Jubileuszu ksiądz Kanonika. Przy tej okazji dziękuję organizatorom, a podziękowania składam na ręce pana Dyrektora naszej Szkoły. Bóg zapłać. Jest też informacja, aby do końca lipca – jak chodzi o kancelarię – najpierw umawiać się telefonicznie, bo mogę być poza parafią w ramach wakacyjnego na urlopu. Zabierajmy też ze sobą potrzebne dokumenty, jak chodzi o załatwienie danej sprawy. Na stronie internetowej wszystko mamy – trzeba wcześniej zobaczyć.

ks. proboszcz