Ogłoszenia parafialne 28.01.2024

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!

2. Trwa Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Środą Popielcową i Wielkim Postem. Mamy możliwość adorowania Pana Jezusa po Mszy Świętej o godzinie 7.00 do Mszy Świętej o godzinie 11.00. Po południu adoracja o godzinie 15.00, a następnie popołudniowa Msza Święta. Dziś po południu o godz. 16:00 Opłatek grup parafialnych.

3. W piątek 2 lutego będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00 oraz po południu o godzinie 17.00. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiarami wesprzemy klasztory klauzurowe naszej diecezji.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; W piątek po każdej Mszy Świętej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Modlitwę różańcową, proszę, aby poprowadziła róża p. M. Malec Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Święta oraz dodatkowo w środę oraz piątek od godziny 16.00. Do chorych udamy się według tradycyjnego porządku.

5. W przyszła niedzielę – u Caritas - można nabyć pączki. Kontynuować też będziemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Proszę, aby po porannej Mszy Świętej adorację podjęła Róża p. R. Janigi, natomiast od 9.20 do 9.55 Róża p. Bogusława Dworaka. Adorować będziemy również – jak dzisiaj – przed południową Mszą Świętą. Do odebrania pamiątki poświecenia domu.

6. W tygodniu:

• w poniedziałek 29. stycznia - Rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. We wtorek Modlitwy do Świętego Antoniego;
  • w środę 31 stycznia patronuje nam św. Jan Bosko, założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży. U nas też Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.