Ogłoszenia parafialne 18.09.2022

1. Przeżywamy XXV Niedzielę w ciągu roku, która jest jednocześnie Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu oraz Patronalnym Dniem Młodzieży Polskiej, a to z tej racji, że corocznie 18 września wspominamy Św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży. W tym roku ten dzień przypada w niedzielę i jej ustępuje. Niedziela jest liturgicznie ważniejsza. Swoje imieniny obchodzi dzisiaj ks. bp Stanisław Salaterski, który gościł u nas dwukrotnie: w czasie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz w czasie Wizytacji Kanonicznej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.

2. Dzisiaj Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej w parafii Łukowa. Suma o godzinie 11.00.

3. W tygodniu w naszym kościele: we wtorek Modlitwy do Świętego Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy

4. W liturgii natomiast w najbliższych dniach wspominamy:

• we wtorek 20 września – Świętych Andrzeja Kim Taegona, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy Męczenników;
  • w środę 21 września – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę;
  • w piątek 23 września – Św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana, wizjonera i stygmatyka;
  • przyszła niedziela 25 września jest Niedzielą Synodalną w naszej tarnowskiej diecezji.

5. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii oraz jej funkcjonowanie. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiatową dekorację. Dziękujemy za prowadzenie strony internetowej. Bóg zapłać tym z nas, którzy byli obecni na ostatnim Nabożeństwie fatimskim czy na Drodze Krzyżowej w Święto Podwyższenia Krzyża. Dzieciom i młodzieży naszej Szkoły dziękujemy za poniesienie Figury M. Bożej Fatimskiej.

6. Przypominamy, że 9 października czeka nas Wizytacja Kanoniczna księdza biskupa Artura Ważnego. Wiąże się to również z Wizytacją Gospodarczą, którą już, bo 10 września, przeprowadził w naszej parafii, przedstawiciel księdza biskupa, pan inż. architekt Maciej Niepsuj. Wizytacja Gospodarcza przeprowadzona przez pana inżyniera wypadła pozytywnie. Przed samym przejazdem księdza biskupa, czeka nas jeszcze wizytacja spraw kancelaryjnych, dokumentów parafialnych, przeglądów (odgromienia, gaśnice, instalacja gazowa i elektryczna, wodna , kontrole sanepidu, BHP), bieżących opłat (energia, gaz, internet, telefony, śmieci, wykonywane prace), ubezpieczeń i rozliczeń, ZUS, podatki, opłaty Kurialne i Seminaryjne, prowadzenie Kroniki parafialnej oraz to wszystko co wiąże się z codziennym „ papierkowym” funkcjonowaniem danej parafii.

7. W środę 21 września zapraszamy do kościoła tegoroczne dzieci komunijne wraz z którymś z rodziców. O 18.00 Nowenna oraz Msza Święta, a następnie spotkanie organizacyjne.

8. W piątek o godzinie 17.00 zbiórka dla ministrantów z klasy IV i V. Na zbiórce można się też zapisać na ministranta.

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Pamiętać też w modlitwie o osobach samotnych, chorych czy cierpiących.

10. Pomódlmy się za zmarłą + Marię Kiełbasę, którą Pan Bóg powołał do siebie w mijającym tygodniu. Dobry Jezu a nasz Panie…

ks. proboszcz