Ogłoszenia parafialne 5.09.2023

1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.00 modlimy się też za zmarłych na wypominkach.

2. U nas Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 i po południu w kaplicy o godz: 15.00.

3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

4. W sobotę 11 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej parafii tego dnia Msze Św. według porządku świątecznego o godz: 7.00, 9.00, 11.00.

5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Caritas Szkolny przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.

6. W tygodniu wspominamy:

• Piątek, 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła.
  • Sobota 11 listopada – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim.

7. Bóg zapłać za ofiary z kwesty oraz na funkcjonowanie cmentarza. Dzięki za kwiaty.

8. Prasa katolicka Gość Niedzielny oraz Niedziela. Pamiątki dla zamawiających Wypominki (Widokówka z Litanią do rodziny Ulmów i ich wizerunek).

9. Na 17 listopada chcieliśmy przygotować program modlitewno-muzyczny o tych listopadowych dniach, o życiu i przemijaniu, o rzeczach ostatecznych ze wspomnieniem naszych bliskich zmarłych. Więcej na ten temat za tydzień. Gdyby ktoś z nas chciał się tutaj zaangażować proszę się do mnie zgłosić. Byłoby to w piątkowe popołudnie o godzinie 17.00 tu w kościele.