Ogłoszenia parafialne 4.12.2022

1. Przeżywamy Drugą Niedzielę Adwentu. Przybliża ona powoli wiernych do punktu kulminacyjnego tego okresu, jakim jest powtórne przyjście na świat Jezusa. Samo słowo Adwent pochodzi z łaciny i oznacza właśnie „przyjście”. Oczekujemy też na pamiątkę świat Bożego Narodzenia.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, nasz parafialny oddział Caritas rozprowadza Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – zachęcamy do nabycia!
  3. Od dzisiejszej niedzieli można w naszej zakrystii nabyć opłatki na stół wigilijny – zapraszamy!
  4. Dotarł nowy numer Promyczka Dobra dla dzieci. Rodzice! Może warto zakupić swojemu dziecku to religijno – edukacyjne czasopismo?
  5. Roraty codziennie po Godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  6. Z racji pierwszej Niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszach Świętych dopołudniowych. Nie ma dzisiaj adoracji. Za tydzień w III Niedzielę Adwentu będziemy adorować Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
  7. W tygodniu wspominamy:
          - we wtorek, 6 grudnia – Świętego Mikołaja;
          - w środę 7 grudnia – Św. Ambrożego, biskupa
  8. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczecia Najświetszej Maryi Panny. W tym dniu dodatkowa Msza Święta po południu o godzinie 17.00. Zapraszamy, zwłaszcza wszystkie kobiety naszej parafii.
  9. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, polecając ich  Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.
  10. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuje za sprzątanie kościoła, za posprzątanie salki, za pomoc  w ugoszczeniu dzieci po wczorajszych roratach, dziękuje za upieczenie ciasta, dziękuje za dopilnowanie, aby Dzieciątko na naszej adwentowej dekoracji, przybliżało się do żłóbka, dziękuje dzieciom za wykonywanie roratnich serduszek. Bóg zapłać!

Ks. Stanisław Kita - proboszcz