Ogłoszenia parafialne 21.04.2024

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. Gdyby któraś Róża Różańcowa prowadziła w tym tygodniu - przed wieczorną Eucharystią różaniec – to proszę, aby modlić się za powołanych i o święte powołania do służby Bożej. Dziś Uroczystości Odpustowe w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, to my jednak – zachowując tradycję – pójdziemy przed wieczorną Mszą Święta w procesji do krzyża misyjnego, aby modlić się o urodzaje. Chciejmy też w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wieczorna Msza Święta o godzinie 18.00.

4. Do nabycia prasa katolicka. Gość Niedzielny, Niedziela, Misyjne Drogi, Magazyn. Zachęcam do zakupu i do lektury.

5. Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca, na cele inwestycyjne. Dziękuje za wykonane w tym tygodniu prace, a w sposób szczególny dziękuję naszym Strażakom i ich kolegom z Brzozówki, za usunięcie uschłych i niepotrzebnych konarów z drzew przy parkingu i przy obejściu plebanii. Dziękuje również za pozostawiony porządek. Podziękowanie składam na ręce p. Daniela Szatko, który te wszystkie prace zorganizował. Niestety – przez deszczową pogodę – nie wykonaliśmy zaplanowanych prac przy kościele i parkingu. Zapraszam wyznaczony rejon na przyszłą sobotę na godzinę 9.00.

6. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli od nas w ostatnim czasie do wieczności, a w sposób szczególny + Janusza Potępę, którego pogrzeb odbył się w ostatni wtorek. Dobry Jezu...

7. Proszę, aby sprawdzić godziny Mszy Świętych na obecny tydzień. Mamy Mszę Świętą we wtorek tylko wieczorem o godzinie 18.00 oraz dodatkową Mszę Święta w czwartek, również o godzinie 18.00.

191778