Ogłoszenia parafialne 11.02.2024

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę - VI niedzielę w ciągu roku - słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę. Może w tych dniach podejmijmy pewne zobowiązania. Chociażby z racji rozpoczynającego się dzisiaj w kościele 57 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, czy zbliżającej się już Środy Popielcowej, która rozpoczyna w kościele czas Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jako parafia, zaakcentujemy dzisiejszy dzień Mszą Świętą odprawianą w intencji naszych Starszych i Chorych. Ta Masza Święta o godzinie 10.00.

3. W najbliższą środę – jak już wspominałem - przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godzinie 7.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i takiego całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a ofiarami wesprzemy nasz diecezjalny Caritas realizujący na co dzień cele charytatywne wobec potrzebujących.

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek. Ograniczmy alkohol.

6. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci, młodzież, dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o godzinie 17.00 lub w niedziele, po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu po południu o godzinie 15.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać kazań pasyjnych.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie polecamy miłosierdziu Bożemu.

8 .Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz za inne prace wykonane dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Bóg zapłać Caritasowi i zaangażowanym w zakup pączków.

Ks. Kita Stanisław