Ogłoszenia parafialne 30.10.2022

1. Dzisiejsza Niedziela, przeżywana jest w naszej diecezji jako Niedziela Synodalna. Jednocześnie obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy więc Bogu za naszą parafialną świątynię, wspominając dzień jej poświecenia, którego – 22.pażdziernika 1961 roku - dokonał  ks. bp Karol Pękala , oraz wspominając dzień jej konsekracji, którego 30 sierpnia 1975 roku – dokonał ks. bp. Jerzy Ablewicz. Jednocześnie wspominamy i modlimy się za żyjących i zmarłych budowniczych tego kościoła, jego ofiarodawców i dobrodziejów. Polecamy tez w modlitwie tych z nas, którzy z odpowiedzialnością troszczą się dzisiaj o to, aby ta świątynia wyglądała okazale, jako dom Boży, gdzie się spotykamy na wspólnej modlitwie. Bardzo Wam za to w dniu dzisiejszym dziękuję i polecam Was patronce naszej parafii Matce Bożej Częstochowskiej.

2. U nas w dniu dzisiejszym Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o godzinie 15.00 Nabożeństwo Różańcowe, a następnie Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Jutro ostatni dzień października i zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Zwróćmy jednak uwagę na to, że będzie to o godzinie 17.30, a więc pół godziny później. Podyktowane to jest tym, ze od godziny 16.00 do godziny 18.00, będzie możliwość spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Przypominam, że jednym z najważniejszych warunków zyskiwania odpustów za Zmarłych jest nasz stan łaski uświęcającej.

4. W najbliższy wtorek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczyna się Tydzień Modlitwy za Zmarłych. U nas w tym dniu Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 oraz 11.00. Natomiast po południu zapraszam Was tutaj do kościoła na śpiew Nieszporów za Zmarłych, a następnie udamy się procesyjnie  na nasz parafialny cmentarz, by tam Uczestniczyć w Różańcu połączonym z modlitwami za Zmarłych. Po zakończeniu modlitw będzie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Będzie tez zbierana składka na opróżnienie kontenera po zakończeniu Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Proszę, aby o tym fakcie poinformować Waszych Najbliższych. Jednocześnie uświadomić siebie i innych, że, jak chodzi o utrzymanie i funkcjonowanie  naszego cmentarz, nie składamy tu  w ciągu roku żadnych składek  z wyjątkiem opłaty za wykup miejsca.

5. Przy wejściach na cmentarz dzieci i młodzież szkolna, będzie przeprowadzać kwestę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

4. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, inaczej Dzień Zaduszny. U nas w tym dniu Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 oraz 17.00. W dzień Zaduszny Msza Święta popołudniowa będzie odprawiona w kaplicy cmentarnej. Pół godziny wcześniej – a więc o 16.30 – Różaniec za Zmarłych, połączony z Wypominkami.

5. Ponadto w liturgii nowego tygodnia  wspominamy w piątek, 4 listopada Św. Karola Boromeusza, biskupa, również patrona Św. Jana Pawła II.

6. Tydzień temu - 23 października -  każdy mógł zagłosować i zadecydować  o nowej Radzie  Duszpasterskiej w naszej parafii. Głosowało 180 osób. Głosów ważnych było 171, głosów nieważnych było 9. W gablotach parafialnych mamy wywieszone kto ile głosów uzyskał. Z listy do nowej Rady Duszpasterskiej wchodzi 10 osób. Będą jeszcze dwie osoby z urzędu i dwie lub trzy osoby z nominacji. Poinformuję o tym za tydzień. Tym, którzy głosowali serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

7. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego , Niedzielę . Gratisowo folderki i broszurki o tematyce misyjnej. Proszę sobie zabrać do domu. Przy wszystkich wyjściach do kościoła mamy tez kartki wspominkowe: listopadowe i roczne. Kto jeszcze potrzebuje, proszę zabrać.

8. W miarę odpowiedniej pogody zadbajmy jeszcze jutro o czystość na grobach naszych Najbliższych. Zachowajmy porządek na całym cmentarzu. Nie rozlewajmy bez potrzeby wody, śmieci wrzucajmy do kontenera a zeschłe chryzantemy i kwiaty na wyznaczone przez pana Janusza miejsce.
Samochody parkujmy w sposób odpowiedzialny, unikniemy większych korków, czy nie daj Boże stłuczek. Nie parkujmy samochodów  wzdłuż drogi głównej, zwłaszcza wieczorna porą. Powiedzcie to Waszym Najbliższym.

9. Bardzo dziękuje tym, którzy dopomogli w pracach mijającego tygodnia, miedzy innymi, przy przygotowaniu tematycznej dekoracji, porządkowaniu śmieciu, sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary, miedzy innymi w niedziele misyjną na misje. Gratuluję rodzicom, którzy potrafili, choćby co jakiś czas, przyprowadzać swoje dzieci na Różaniec, gratuluje dzieciom, które same przychodziły. Jest to niestety mała grupa. Aż nie do uwierzenia, że nasza parafia jest maryjną.

proboszcz parafii