Ogłoszenia parafialne 08.05.2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej  w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

3. Dzisiaj Uroczystości Odpustowe w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie. Suma odpustowa o godzinie 11.30. Ta parafia przeżywa również Jubileusz 30 lecia jej utworzenia.

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy w naszej parafii:  w dni powszednie po Mszy Św. o godzinie 18.00, natomiast w niedziele przed Msza Święta o godzinie 15.00. Dziś, z racji Białego Tygodnia, Nabożeństwo majowe wyjątkowo przed Mszą Świętą o godzinie 10.00.

5. W tym tygodniu wspominamy: 9 maja – Św. Stanisława Szczepanowskiego, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Dbał, jako biskup o powierzonych sobie wiernych, wspomagał ubogich i nie wahał się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania;  14 maja – Św. Macieja apostoła i męczennika, wybranego do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

6. W najbliższy piątek 13 maja, przypada 105 rocznica objawień fatimskich ( 13maja 1917) oraz 41 rocznica zamach na życie Św. Jana Pawła II. (13 maja 1981). Zapraszamy więc na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nasza modlitwę rozpoczniemy o godzinie 19.30. a zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Gdyby była grupa czy grupy do poniesienia figury Matki Bożej, to proszę, aby mi to zgłosić do jutra wieczorem.

7. Dziękuje za wszelkie prace wykonane dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Dziękuje niektórym uczniom z klasy VII, dziękuje jeszcze raz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, pani sprzątającej kościół. Panu Grabarzowi za koszenie trawy na cmentarzu i za utrzymanie tam porządku. Dziękuje za wykoszenie trawy wokół kościoła. Dziękuję Róży za prowadzenie wczoraj modlitwy różańcowej. Dziękuję za ofiary składane w ostatnim czasie, zwłaszcza z pierwszej Komunii Św, pierwszego piątku na misje. Dziękuje Wszystkim, którzy się angażowali w jakakolwiek pomoc. Bóg zapłać. Jutro rozpoczynają się prace przy wykonaniu nowych schodów do wejść bocznych i zakrystii. Panowie rozpoczną od schodów do zakrystii.

8. Mamy dopłatę do gazu w wysokości 4 tysięcy złotych. Należność tę wypłacono z ostatniej składki inwestycyjnej.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim do wieczności, i ich rodziny.

10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Prosimy więc o ofiary na bieżące utrzymanie parafii oraz na zaplanowane inwestycje.

11. W piątek o 17.15 zbiórka dla Ministrantów w salce katechetycznej. W sobotę po Nabożeństwie Majowym, próba dla uczniów klas czwartych,przed niedzielna rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

ks. Stanisław Kita