Ogłoszenia parafialne 25.06.2023

1. Przeżywamy Dwunastą niedzielę w ciągu roku. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu   za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Dziś Uroczystości odpustowe w parafii Św. Krzyża w Tarnowie. Suma o godzinie 11.00.

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00 oraz po południu o godzinie 18.00. Zaś złożone tego dnia ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tzw. Świętopietrze.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy więc na Eucharystię i pierwszo sobotnie Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Modlitwę różańcową – pół godziny przed Mszą Św.- poprowadzą Członkinie Róży p. Heleny Adamczyk.

4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem na wypoczynek warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Wyjeżdżającym, życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra  i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy na wakacjach o Panu Bogu i niedzielnej Mszy Świętej.

5. W środę 28 czerwca patronuje nam św. Ireneusz - biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dekorację kwiatami oraz wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za zdemontowanie  flag  na zewnętrz kościoła.

7. W przyszła niedzielę 2 lipca o godzinie 4:00 wyruszy od naszego kościoła coroczna Piesza Pielgrzymka do Tuchowa. Dla chętnych przewidziany jest powrót autobusem. Dlatego, jeśli ktoś zdecyduje się jeszcze na pielgrzymowanie, ma zapewniony transport, jak chodzi o drogę powrotną. W Tuchowie nasi Pielgrzymi wezmą udział we Mszy Świętej o godzinie 11:00. Na Pielgrzymkę można się zgłaszać się do jutra. Zachęcamy.

ks. Stanisław K.