Ogłoszenia parafialne 21.08.2022

1. Przeżywamy XXI Niedzielę w ciągu roku. Trwa 40 P.P.T na Jasna Górę. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 i  15.00.

2.Dzisiaj, w parafii Pawęzów Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Świata. Suma o godzinie 11.00. U nas natomiast o godzinie 12.00 w naszej kaplicy cmentarnej rozpocznie się Msza Święta pogrzebowa za + Agustynem Pytel. Różaniec pół godziny wcześniej.

3. W tygodniu wspominamy w liturgii:

• poniedziałek 22 sierpnia - Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata.
  • środa 24 sierpnia - Św. Bartłomieja, apostoła i męczennika
  • piątek 26 sierpnia - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • sobota 27 sierpnia - Św. Moniki

4. U nas w tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, jak również Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, patronki naszej parafii. Zachęcam, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od niekoniecznych prac. Warto zachować świąteczny charakter tego dnia. Zapraszam wiec do wspólnej modlitwy.

5. Bardzo serdecznie dziękuję Organizatorom tegorocznych Dożynek a mam na myśli Rejony: Pinasy, Koniec oraz Osiedle Zachodnie. Dziękuje za prace porządkowe przed Dożynkami. Koszenie trawy, plewienie chodnika wokół kościoła oraz parkingu. Za sprzątanie kościoła, i piękny dożynkowy wystrój. Bóg zapłać za zamówione Msze Święte, za dary ołtarza, za ofiarę pieniężną. Za teksty przybliżające prace rolnika i znaczenie Bożego błogosławieństwa w obfitości zbiorów. Dziękuje kapeli z Zalasowej i zaproszonym Gościom. W sposób szczególny dziękuje tym, którzy poświecili wiele czasu aby tu być, aby pokierować, aby się tak bezpośrednio zaangażować. Ogólnie: Bóg zapłać za ogrom pracy włożony w całościowe przygotowanie tej Uroczystości. Podziękowania składam na ręce Starostów oraz pana Sołtysa. Bóg zapłać!

6. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. Zachęcam do zakupu.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

8. Za tydzień u nas Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Sumie odpustowej o godzinie 11.00, będzie przewodniczył Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Tarnowie, ks. dr Andrzej Jasnos. On też wygłosi do nas kazanie odpustowe. Zapraszam na Sumę odpustową Liturgiczna Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Strażaków, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące w czasie procesji. Zapraszam niosących baldachim, feretrony i sztandary. Skorzystajmy przed odpustem ze spowiedzi Św. (dodatkowa spowiedź w piątek od godziny 17.00). Odwiedźmy groby naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy o porządek na cmentarzu. Odświeżmy przydrożne krzyże i kapliczki.

9. W mijającym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie + Augustyna Pytel. Dobry Jezu…

ks. proboszcz