Ogłoszenia parafialne 2.07.2023

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Do południa zmiana tajemnic różańcowych. Trwa Wielki Odpust tuchowski. Program odpustu wywieszony w gablocie przy drodze głównej. Rano, o godzinie 4.00 również i z naszej parafii wyruszyła Piesza Pielgrzymka. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Oni z kolei obiecali modlitwę za nas, tam w tuchowskim Sanktuarium.

2. Niech trwające wakacje, zwłaszcza waszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2. W poniedziałek 3 lipca obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół. Powinniśmy o tym pamiętać!

3. Podczas środowej Nowenny o godz. 18.00 zwracać się będziemy do Tej, która jest Nieustającą Pomocą dla każdego z nas. W modlitwie pamiętać będziemy również o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej, którą wzywamy również jako Umocnienie słabych i Cudowną Lekarkę w chorobach.

4. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy, przyjmując Komunię Święta Wynagradzającą oraz podczas adoracji Najświętszego Sakrament w ramach pierwszo piątkowego nabożeństwa. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą, a także dodatkowo w środę i piątek od godziny 16.00.

6. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. I pewno nie wyjadą. Zapraszamy więc tutaj do kościoła. Młodzi, dzieci mają tyle czasu, a nie ma ich w kościele zupełnie. Zachęcam, aby dać się przekonać. Czas spędzony pobożnie na pewno nie jest czasem straconym. Zwracam się z prośbą do tych rodziców ministrantów i lektorów, którzy zaniedbują ten obowiązek, a są w parafii. Przypilnujcie tego. My, kapłani, sami nie damy rady - musi być Wasza pomoc. Jest to bardzo ważna sprawa.

7. Nie zapominajmy w modlitwie o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, przy drogach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

8. W tym tygodniu patronują nam:

• Czwartek, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce
  • Sobota, 8 lipca – św. Jan z Dukli, prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania.

9. Bóg zapłać za prace wykonane w mijającym tygodniu, głównie przy koszeniu trawy. Dziękuje za dbanie o czystość naszego kościoła, za pracę przy dekoracjach kwiatowych i za inne prace – zwłaszcza porządkowe - wykonane z dobrego serca.