Ogłoszenia parafialne 1.09.2024

1. Przeżywamy XXII Niedzielę w ciągu roku kościelnego. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00. Po Mszach Świętych dopołudniowych zmiana tajemnic różańcowych. Z racji kierowanego do nas dzisiaj i w przyszłą niedzielę Listu biskupów, nie ma Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację zrobimy w trzecią niedzielę września.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się nieustannie w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Po Mszy Świętej pan Dyrektor zaprasza do naszej Szkoły, gdzie ok. 9.00 rozpocznie się pierwsze powakacyjne spotkanie, najpierw razem na Sali gimnastycznej, a później w klasach z wychowawcami.

4. U nas w tygodniu: We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego. W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek i w sobotę Adoracja z racji pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca września.

Prosimy, aby modlitwę różańcową w pierwsza sobotę, pół godziny przed Mszą Świętą, poprowadziły Członkinie Róży p. Marii Czarnik.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Okazja do spowiedzi codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą, oraz dodatkowo w środę i piątek od godziny 17.00. Prosimy rodziców, aby dopilnowali spowiedzi dzieci w środę, zwłaszcza tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Wyjazd do chorych według tradycyjnego porządku. Przypomnienie, że ksiądz proboszcz rozpoczyna odwiedziny chorych od 7.45.

6. W tym tygodniu patronują nam:

• We wtorek 3 września – Św. Grzegorz Wielki papież i doktor kościoła
  • W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasta.
  • W przyszłą niedzielę 8 września – Matka Boża w tajemnicy Narodzenia. Jest to w naszej diecezji Uroczystość, bo w tajemnicy Narodzenia Maryja jest Główną Patronką tarnowskiej diecezji. Mówimy też Matka Boża Siewna. Tak więc na Mszach Świętych poświęcimy ziarno pod tegoroczne zasiewy.

7. Aby nie przedłużać, ze względu na panujące upały, OGÓLNIE, ale tym serdeczniej, dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, abyśmy czas Renowacji Misji Świętych oraz czas Parafialnego Odpustu, przeżyli w atmosferze religijnej, spokojnej z pożytkiem przede wszystkim dla naszej duszy. Wszelkie podziękowania składamy na ręce ojców: o. Wiesława Bajora oraz o. Łukasza Kalisza, którzy nas przez te święte dni poprowadzili. Na stronie internetowej są pamiątkowe zdjęcia z tego czasu.

8. W piątek i sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.