Ogłoszenia parafialne 13.11.2022

1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę w ciągu roku. To jednocześnie VI Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty Franciszek kierując do kościoła Orędzie, rozpoczyna je słowami: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9). Dzisiejsza niedziela to również Dzień Solidarności z kościołem prześladowanym. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej ważnej intencji. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć materialnie tych, którzy – w różnych zakątkach świata – są prześladowani za wyznawaną wiarę, może to uczynić, wrzucając dobrowolną ofiarę do koszyczka na prasę katolicką lub do skarbonki, przy wotywnych świecach. Za każdy dar – Bóg zapłać!

2. W liturgii najbliższych dniach wspominamy:

• W czwartek 17 listopada Św. Elżbietę Węgierska, zakonnicę
  • W piątek 18 listopada Błogosławiona Karolinę dziewicę i męczennicę, pochodząca z naszej tarnowskiej diecezji.
  • Przyszła niedziela, 20 listopada to już Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. Dla dzieci starszych i młodszych Promyczek Dobra i Mały Promyczek. Zapraszamy do zakupu.

4. W naszym dekanacie, dzisiaj Uroczystości odpustowe ku czci Św. Rafała Kalinowskiego w rektoracie Śmigno.

5. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Prosimy więc o ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii i kontynuowanie spłacania wykonanych inwestycji. Jeszcze spłacamy nowe schody do wejść naszej świątyni.

6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości - Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajmy też w modlitwie o osobach samotnych, chorych czy cierpiących. Niech Chrystus będzie ich siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.

7. W tym tygodniu od środy do soboty kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach ważnych proszę dzwonić.

8. W mijającym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Marię Drwal, pochodzącą ze Starych Żukowic, a zamieszkałą przez ostatnie lata w Tarnowie. Polecajmy Bogu Jej nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu…

proboszcz parafii