Ogłoszenia parafialne 7.05.2023

1. Dziś kolejna, piąta już niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Jutro - poniedziałek 8 maja - przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godzinie: 7.00 oraz 18.00. Dzieci komunijne złożą przyrzeczenia abstynenckie oraz dokonają wpisu do Złotej Księgi Trzeźwości.

3. W sobotę 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. U nas rozpoczęcie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich. W miarę odpowiedniej pogody pójdziemy z figura Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła, odmawiając Różaniec. Proszę, aby Figurę ponieśli rodzice dzieci komunijnych oraz rodzice dzieci przeżywających pierwszą Rocznicę Komunii Świętej. Można zaangażować również dzieci, ale tutaj proszę o dopilnowanie bezpieczeństwa w czasie procesji. Całość rozpoczniemy o godzinie 19.00. Zapraszam. Zabierzmy lampiony.

4. Przyszła niedziela 14 maja przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

5. Przypominam, że w maju w naszym kościele codziennie odprawiamy Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

6. Bóg zapłać za składane ostatnio ofiary na bieżące potrzeby parafii.

7. Serdecznie dziękuję za prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Dziękuję za koszenie trawy i oprysk chwastów. Dziękuję za opiekę nad kwiatami i za sprzątanie bieżące kościoła.