Ogłoszenia parafialne 2.06.2024

1. Przeżywamy IX Niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Jest to pierwsza niedziela czerwca, dlatego po Mszach o godzinie 7.00 oraz 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych po Mszach dopołudniowych. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. U nas Msza Święta z procesją eucharystyczną w dni powszednie o godzinie 18.00. W tym tygodniu mamy też codziennie Msze Święte rano o godzinie 7.00. 3.Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia. Zatrzymamy się dłużej nad tym tematem w czasie adoracji.

4. Wczoraj 1 czerwca przypadł Międzynarodowy Dzień Dziecka. Była to również pierwsza sobota miesiąca. Na Mszy porannej i adoracji uczciliśmy Serce Maryi.

5. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

6. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu w ramach Oktawy, śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie procesji; Później porządek będzie następujący: po Mszach porannych będziemy Litanie recytować, przed końcowym błogosławieństwem, natomiast po Mszach wieczornych będziemy Litanie śpiewać. W niedziele czerwca, Litania przed Mszą Świętą o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W czwartek na zakończenie tak zwanej „oktawy” Uroczystości Bożego Ciała, po procesji pobłogosławimy dzieci oraz poświęcimy „wianki” z ziół i kwiatów. Zapraszamy w sposób szczególny rodziców z małymi dziećmi.

8. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia.

Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą oraz w czwartek od godziny 17.00. Do chorych udamy się według tradycyjnego porządku. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę 8 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Świętą o godzinie 7.00. Proszę, aby część różańca, przed Mszą Świętą poprowadziły Członkinie Róży p. E. Kiełbasa.

10. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

11. W tym tygodniu patronują nam:

• W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
  • W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.
  • W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.

12. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

13. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej wspólnoty parafialnej i religijnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Za tydzień więcej na ten temat.

201559