Ogłoszenia parafialne 25.09.2022

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę w ciągu roku, która jest jednocześnie kolejną Niedzielą Synodalną w naszej tarnowskiej diecezji. Opracowanie Komisji Synodalnej na dzisiejsza niedziele zapowiada październikowe wybory do nowej Rady Duszpasterskiej w naszych parafiach.

2. W tygodniu w naszym kościele: we wtorek Modlitwy do Świętego Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę 1 października rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwa Różańcowe. Wiąże się to również ze zmianą godziny popołudniowych Nabożeństw w dni powszednie. Tak więc od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 17.00 najpierw Nabożeństwo Różańcowe a następnie Msza Święta, natomiast w niedziele października, Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 15.00 a następnie Msza Święta. Najbliższa sobota jest jednocześnie pierwszą sobotą miesiąca. Mamy dodatkową Mszę Święta rano. Pół godziny wcześniej, odmówimy radosną część różańca – proszę, aby modlitwę poprowadziły Członkinie Róży pani Marii Malec. Mamy w tygodniu dodatkowe Msze Święte. Proszę, aby zainteresowani, sprawdzili sobie na grafiku, kiedy te Msze Święte będą odprawiane. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. W liturgii najbliższych dniach wspominamy:

• We wtorek, 27 września – Świętego Wincentego a Paulo, kapłana i misjonarza
  • W środę, 28 września – Św. Wacława męczennika, patrona Czech W czwartek, 29 września – Św. Archaniołów: Michała, Rafała oraz Gabriela
  • W piątek 30 września – Św. Hieronima, pochodził ze Strydonu. To święty Kościoła katolickiego, doktor Kościoła, apologeta chrześcijaństwa; święty Kościoła prawosławnego i koptyjskiego, wyznawca. Jego największym dokonaniem jest tłumaczenie tekstu Pisma Świętego z języków oryginalnych, greckiego i hebrajskiego, na łacinę.
  • W sobotę 1 października – wspominamy Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora kościoła.
  • W niedzielę, 2 października, która liturgicznie pierwszeństwo, wspomnimy też naszych Aniołów Stróżów. W tym dniu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, do południa będzie zmiana tajemnic różańcowych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Wysłuchaliśmy dzisiaj po Ewangelii wiele przydatnych wskazówek i rad, jak właściwie wybierać kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Teraz pozostaje nam zabrać kartki do głosowania. Te kartki rozprowadza młodzież, przy wszystkich wyjściach z kościoła. Tak wiec po zakończonej Mszy Świętej zabierzmy taką właśnie kartkę, na której wypiszemy Imię i Nazwisko jednego kandydata do Rady Duszpasterskiej. Tylko i wyłącznie zabrana dziś kartka, z napisanym Imieniem i Nazwiskiem Kandydata, będzie brana pod uwagę przy liczeniu głosów. Potrzebujemy 10 kandydatów, którzy z Waszego wyboru będą w Radzie Duszpasterskiej. Jak słyszeliśmy w opracowaniu synodalnym, są też w Radzie osoby z urzędu, np. proboszcz czy z nominacji, np. któryś z pracowników kościelnych. Głosy kandydatów zostaną komisyjnie zliczone i za tydzień, będzie wywieszona lista z podaniem zdobytych przez kandydatów głosów. Same wybory do Nowych Rad Duszpasterskich naszej diecezji przewidziano na dzień 23 października obecnego roku. Myślę, że wcześniej udami się spotkać z kandydatami, aby ich przede wszystkim zapytać, czy zechcieliby przynależeć do Rady Duszpasterskiej. Gdyby ktoś potrzebował zabrać więcej niż jedną kartkę, trzeba się zgłosić do zakrystii. 5. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii oraz jej funkcjonowanie. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za kwiatową dekorację. Dziękuję za prowadzenie strony internetowej. Bóg za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty.

6. Przypominam, że 9 października czeka nas Wizytacja Kanoniczna księdza biskupa Artura Ważnego. W przyszła niedzielę podam, jaki będzie układ Mszy Świętych w tym dniu. Również podane będą inne informacje.

7. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. Gratisowo zabierzmy do naszych domów Dobre Nowiny. W zakrystii można zakupić Kalendarz Rolników w cenie 28 złotych. Zachęcam.

8. W środę 28 września zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej Dziewczęcą Służbę Maryjną. Natomiast w piątek również o godzinie 17.00 zbiórkę maja dla ministranci z klasy VI, VII i VIII. Zapraszam tych, którzy do Grup przynależą, jak i tych, którzy chcieli by się zapisać. 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Pamiętać też w modlitwie o osobach samotnych, chorych czy cierpiących. Modlimy się dla Nich o siłę w przeżywaniu choroby, starości czy samotności.

proboszcz parafii