Ogłoszenia parafialne 15.09.2024

1. Przeżywamy w kościele XXIV Niedzielę w ciągu roku kościelnego. Trzecia niedziela września to Światowy Dzień Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

U nas Msze Święte według tradycyjnego porządku: 7.00, 10.00 oraz po południu 15.00. Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej przeżywa dzisiaj parafia Łukowa oraz ku czci Krzyża Świętego parafia Matko Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie. Sumy odpustowe o godzinie 11.00. Po Mszach Świętych szkolny Caritas przeprowadza dzisiaj zbiórkę do puszek na Uniwersytet Papieski Świętego Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Bóg zapłać również tym, którzy złożyli ofiarę na codzienne funkcjonowanie parafii.

2. Pytanie: "kim jest Jezus?" winno nieustannie do nas powracać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania/oddania) winniśmy dawać właściwą odpowiedź: "że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia".

3. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego (w tych dniach będzie zamontowana skarbonka Św. Antoniego – ofiary dla potrzebujących i biedniejszych od nas). W tym dniu wspominamy też 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W przypadające w tym dniu święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, modlić się będziemy w tej intencji na Nowennie i w czasie Mszy Świętej. Na godzinę 18.00 zapraszam w środę uczniów klasy Vi w ramach dalszego etapu przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu patronuje nam:

• W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.
  • W środę 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.
  • W piątek 20 września – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Tae-gŏn, wybitny apostoł świecki Paweł Chŏng Ha-sang oraz ich towarzysze.
  • W sobotę 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.

5. Bardzo dziękuje uczestnikom Nabożeństwa Fatimskiego oraz uczestnikom wczorajszej Drogi Krzyżowej. Wszystkim, którzy się tutaj w jakikolwiek sposób zaangażowali. Dziękuje za wszelkie prace w mijającym tygodniu. Dziękuje za sprzątanie kościoła, za opiekę nad kwiatami. Dziękuję panu organiście i kościelnemu Krzyśkowi. Na stronie internetowej mamy zaktualizowane adresy i numery telefonów do pracowników parafii.

6. W piątek o godz. 16.15 zbiórka dla WSZYSTKICH Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy chętnych. Na razie nikt się nie zgłosił.

7. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela oraz czasopismo HISTORIA. Zachęcam do nabycia.

8. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszego ostatnio zmarłego parafianina + Tadeusza Kiełbasy…