Ogłoszenia parafialne 10.12.2023

1. Przeżywamy Drugą Niedzielę Adwentu. Przybliża ona powoli wiernych do powtórnego przyjście na świat Jezusa. Samo słowo >>Adwent<< pochodzi z łaciny i oznacza właśnie „przyjście”. Oczekujemy też, jako chrześcijanie, Świąt Bożego Narodzenia na pamiatkę przyjścia na świat Syna Bożego.

2. Od dzisiejszej niedzieli nasz parafialny oddział Caritas rozprowadza Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – zachęcamy do nabycia! (9 i 24 złote).

3. Od przyszłej niedzieli można będzie w naszej zakrystii nabyć opłatki na stół wigilijny. Zostaną one pobłogosławione po Mszy Św. o godzinie 7.00. Caritas przygotował również sianko, które będzie można wraz z opłatkami zabrać do naszych domów. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary przeznaczone są na świąteczne dekoracje kościoła.

4. Przed kościołem nasz Szkolny Caritas zbiera dzisiaj do puszek ofiary, jako naszą pomoc Kościołowi na wschodzie. Bóg zapłać za każda ofiarę.

5. Roraty codziennie po Godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odprawiamy je według porządku, jaki obowiązuje u nas w dni powszednie. (pn, śr, pt – wieczorem; wt, czw, sb –rano).

6. Za tydzień III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą „Gaudete !”, co się tłumaczy „Radujcie się!” Trzeba nam się radować, ponieważ Pan jest blisko. Proszę Was również o ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii. Z tą prośbą zwracam się szczególnie do tych parafian, którzy mają tutaj zaległości z całego kończącego się roku kalendarzowego.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie. Między innymi z pierwszego piątku - na cele misyjne. Bóg zapłać za ofiary składane przy zapalaniu świec wotywnych.

8. Do nabycia prasa katolicka - Niedziela, Gość Niedzielny.

9. W tygodniu wspominamy:

• w środę 13 grudnia – Świętą Łucję, dziewice i Męczennicę. To również Dzień Modlitw za Ofiary stanu wojennego
  • w czwartek 14 grudnia – Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła

10. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, polecając ich Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.

11. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej wspólnoty parafialnej, również i tych z myślą o Bożym Narodzeniu. Dziękuję za sprzątanie kościoła, za posprzątanie salki katechetycznej, za odśnieżanie wokół kościoła i przy plebanii. Bóg zapłać!

12. W przyszły piątek zbiórka dla ministrantów i lektorów w salce katechetycznej. Spotkamy się o godzinie 16:30. Zapraszam.

13. Zachęcam, aby korzystać na stronie naszej parafii z kanału "Chwała Panu".

Ks. Stanisław Kita - proboszcz