Ogłoszenia parafialne 3.07.2022

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela, XIV zwykła. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po 7.00 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godzinie 12.30 rozpocznie się w kaplicy cmentarnej Msza Święta pogrzebowa za + Zofii Łakoma. Różaniec pół godziny wcześniej. Polecajmy Zmarłą w naszych modlitwach...

2. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Program Odpustu na stronie internetowej oraz w gablotach. W dniu wczorajszym do Matki Bożej Tuchowskiej pielgrzymowała pieszo grupa naszych parafian. Gratuluję wytrwałości i dziękuje za reprezentowanie naszej parafii tam w Tuchowie. Bóg zapłać!

3. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia swojej wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

4. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do miłosierdzia Bożego.

5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

6. Zwykle 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę a niedziela ma pierwszeństwo. Warto jednak wspomnieć o Św. Tomaszu, że mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

7. W środę, 6 lipca, wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę i zakonnicę, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, jest patronką dzieł misyjnych w Polsce. W tym dniu,  przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym i cierpiącym.

8. W piątek, 8 VII – wspominamy  św. Jan z Dukli , prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania..

9. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy w  intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszam na modlitwę.

10. Są Albumy z kościołami naszej diecezji, a także Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcam do nabycia.

ks. Stanisław