Ogłoszenia parafialne 3.09.2022

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach Św. dopołudniowych zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższy czwartek 8 września przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest główną Patronką naszej diecezji. Przypominam o tygodniowym Odpuście w parafii katedralnej w Tarnowie. Program odpustu wywieszony w gablotach.

3. U nas w tygodniu w naszym kościele: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce (11-17 września).

5. Jeszcze raz Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się i przyczynili się do religijnego przeżycia naszego parafialnego Odpustu. Niech Matka Boża wyprasza u swego Syna potrzebne łaski, a Bóg niech błogosławi w codziennym życiu.

6. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. oraz Misyjne Drogi. Zachęcam do zakupu. Gratisowo zabierzmy ostatnie numery Dobrych Nowin. Od dzisiejszej niedzieli religijne czasopismo Niedziela będzie miało bogatszą szatę graficzną i więcej ciekawych treści, ale też będzie kosztowało 10 złotych.

7. W piątek - godz. 16.00 - zapraszam na spotkanie wszystkich Lektorów i Ministrantów.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiących czy samotnych. Niech Chrystus cierpiący i Matka Boża współcierpiąca będą Ich siłą.

9. Do najbliższego piątku mogą się zgłaszać osoby, które chciały by ponieść figurę Matki Bożej na wrześniowym Nabożeństwie fatimskim. Najlepiej, aby zgłosić całą grupę, czyli cztery osoby.

ks. proboszcz