Ogłoszenia parafialne 12.05.2024

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Każdego powszedniego dnia, zapraszamy na Nabożeństwo majowe w kościele, o godz. 18.00. W niedziele i Święta to Nabożeństwo o godzinie 15.00. Wyjątkiem jest dzień jutrzejszy, kiedy to przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą Św. o godzinie 19.00. Następnie program słowno – muzyczny, gdzie poznamy historię Sanktuarium Matki Bożej w Gidle i wreszcie procesja różańcowa. Prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej ponieśli: Rodzice tegorocznych Bierzmowanych, uczniowie klasy V, Rodzice Dzieci Komunijnych, uczniowie klasy VI, uczniowie klasy VII.

3. W piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę, 19 maja. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą połączymy ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Następnie będzie Msza Święta. Szczególnie zapraszamy tegorocznych bierzmowanych.

4. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia pół godziny przed Mszą Św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

5. W tym tygodniu patronują nam:

• we wtorek 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza;
  • w czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

6. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary W sposób szczególny dziękujemy za ofiary, jakie złożyły dzieci komunijnych na cele misyjne. Dziękujemy za wykonane w tym tygodniu prace, za sprzątanie kościoła, pani sprzątającej i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać p. Wojciechowi za pracę przy obcinaniu drzew oraz krzewów wokół kościoła i w obejściu plebańskim. Bóg zapłać za pracę przy dekoracjach kwiatowych w kościele. Panom Stanisławowi, Januszowi oraz kościelnemu Krzyśkowi dziękujemy za prace przy wykaszaniu trawy.

7. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Wśród Solenizantów jest ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.

8. Przyszła niedziela jest „trzecią” miesiąca. Ofiary składane z przeznaczeniem na bieżące inwestycje. W tych dniach zostanie zabrana do renowacji komoda, która jest usytuowana pod figurą Św. Antoniego. Po Bożym Ciele powróci na swoje miejsce.

9. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej w parafii Św. Józefa w Tarnowie. Pełny program Odpustu na plakacie w gablocie przy wyjściu głównym.

201555