Ogłoszenia parafialne 01.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiejszą Niedzielą – a jest to III Niedziela Wielkanocna - rozpoczynamy w kalendarzu nowy miesiąc, miesiąc maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Charakterystyczna cechą majowych dni i maryjnej pobożności jest śpiewanie – tutaj w kościele, ale też i w plenerze- tzw. majówek. W dni powszednie, Nabożeństwo Majowe będziemy śpiewać bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Pamiętajmy o zmianie godziny popołudniowych Nabożeństw
z 17.00 na 18.00.

2. Trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny, który potrwa od 1-7 maja 2022 r. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu. Fragment Ewangelii opisuje nam dzisiaj kolejne spotkanie Zmartwychwstałego Pana ze swymi uczniami. Apostołowie z Piotrem pracowali ciężko całą noc. Ale nic nie złowili. Spotkali się z niepowodzeniem, nawet z jakimś upokorzeniem. I oto właśnie w takiej sytuacji ich słabości i doświadczeń przychodzi do nich Jezus. Przychodzi ze swoją pomocą i miłością. Każe im zarzucić sieć, precyzując nawet po której stronie łodzi i obiecuje, że im się powiedzie: „Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi,
a znajdziecie”. Apostołowie zaufali słowu Chrystusa. To bezwarunkowe zaufanie słowu Jezusa przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Połów był tak obfity, że „z powodu mnóstwa ryb nie mogli wyciągnąć sieci”. Sieci wypełniają się na słowo Pana. Bezowocny połów często zdarza się w naszym życiu. Dzieje się tak wówczas, gdy liczymy na własne siły i zdolności, kiedy działamy, choćby bardzo wiele, jak uczniowie którzy całą noc pracowali, ale bez Chrystusa. Iluż dramatów, cierpień, pomyłek i błędów uniknęlibyśmy gdybyśmy w naszym życiu bardziej wysłuchiwali się w słowo Boże, rozważali je, i nim się kierowali.

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach Świętych dopołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o 15.00 Nabożeństwo Majowe, a następnie Msza Święta.

4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła, we wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - głównej Patronki naszej Ojczyzny, w środę wspominamy Św. Floriana. Na popołudniowej Mszy Św. modlić się będziemy w sposób szczególny w intencji naszych Strażaków. W piątek oddamy cześć Św. Apostołom: Filipowi i Jakubowi. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw
o Powołania. Uroczystości Odpustowe i Jubileuszowe w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie. Główna Msza Święta
o godzinie 11.30. W tym dniu rozpocznie się również tygodniowy Odpust w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Program tego Odpustu w gablotach.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Na modlitwie towarzyszyć nam będą stałe, comiesięczne intencje. Do chorych udamy się według tradycyjnego porządku. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, również dodatkowo w pierwszy piątek od godziny 17.00. Proszę, aby dzieci szkolne wyspowiadały się trochę wcześniej. Ofiary z pierwszego piątku na cele misyjne kościoła. W pierwszą sobotę, przed Mszą Świętą poranna odmówimy radosną część Różańca. Proszę , aby modlitwę poprowadziła róża p. Danuty Ptak.

6. W naszym kościele, jak chodzi o wtorek - 3 maja, Msze Święte o godzinie: 7.00;9.00;11.00;15.00. Msza Święta
o godzinie 11.00 jest Mszą dla dzieci Pierwszokomunijnych. Pozostawmy więc kościół do dyspozycji tych dzieci i ich Rodzin, a sami wybierzmy się na inną godzinę Mszy Świętej. Spowiedź Święta dla dzieci Pierwszokomunijnych jutro – poniedziałek od godziny 17.00.

7. Do nabycia mamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. Zachęcam do nabycia. Wkrótce będzie wydany piękny album z kościołami naszej diecezji a w nim również czterostronicowy opis oraz zdjęcia z naszym parafialnym kościołem. Myślę, że można by mieć taki album w swoim domu. Może to być również piękny prezent na każdą właściwie okazję. Cena 100 złotych warta jest zawartości albumu. Na naszą parafie przydzielono kilkadziesiąt egzemplarzy. Można się zapisać na listę.

8. Bóg zapłać za pracę tym, którzy w mijającym tygodniu zechcieli pomóc przy zdemontowaniu dekoracji wielkanocnych, przy koszeniu trawy czy usunięciu suchych i połamanych drzew w lesie.

9. Solenizantów i jubilatów polecany Bogu w modlitwie, życząc Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej
i życzliwości od ludzi.

10. „Chodźcie, posilcie się!” – te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem. Jeszcze raz zachęcam i zapraszam, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Niech teraz w adoracji Pan Jezus umacnia nas między innymi, swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania i na codzienne prace i obowiązki.

ks. Stanisław Kita