Ogłoszenia parafialne 28.07.2024

1. Przeżywamy XVII Niedziele w ciągu roku liturgicznego. U nas Msze Święte o godz: 7.00, 10.00 i 15.00. Zamiast niedzielnego kazania mamy dzisiaj możliwość spotkania z panem Mateuszem Krzaczkiem, Liderem Katolickiej Wspólnoty „Dom Chwały”, działającym na co dzień przy parafii Św. Elżbiety Węgierskiej i błogosławionego o. Atanazego Pankiewicza w Łodzi. To spotkanie będzie bezpośrednio po Mszy Świętej, a następnie poświęcimy pojazdy mechaniczne. Wyjeżdżając z parkingu mamy możliwość wesprzeć ofiarą naszych tarnowskich misjonarzy. Jak słyszeliśmy tydzień temu w Komunikacie bpa Jana Piotrowskiego, chodzi o zakup nowych środków transportu dla misjonarzy w różnych zakątkach świata. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać! Również dzisiaj przeżywamy w kościele IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnuków

2. W lipcowe dni zachęcamy aby modlić się Litanią do Krwi Chrystusa. Ponadto we wtorek oddajemy część Św. Antoniemu. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek modlimy się o powołania do służby Bożej w kościele a w piątek i sobotę mamy Nabożeństwa z racji pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca. Do chorych udamy się według tradycyjnego porządku. U pierwszej rodziny będę już o 7:50. Proszę na to zwrócić uwagę i być przygotowanym. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Świętą a ponadto w środę i piątek od godziny 17.00. Proszę, aby modlitwę różańcową w pierwsza sobotę miesiąca poprowadziły Członkinie Róży p. Marii Czarnik.

3. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.

4. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny (można się już zapisywać na Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę) oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.

5. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Święty Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia.

Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane czy wpłacane na konto parafii. Dziękuje za sprzątanie kościoła za koszenie trawy oraz za opiekę nad kwiatami.

7. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej.

8. W tym tygodniu patronują nam: (informacje szczegółowe)

• w poniedziałek 29 lipca – Święci Marta, Maria i Łazarz z Betanii. To święte Rodzeństwo, u którego bardzo często przebywał Mistrz z Nazaretu;
  • w środę 31 lipca – Św. Ignacy z Loyoli, który pod wpływem lektury religijno-duchowej przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia;
  • w czwartek 1 sierpnia – Św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Redemptorystów, patron spowiedników i teologów.

9. Tegoroczne Dożynki przeżywać będziemy 15 sierpnia na Mszy Świętej o godzinie 11:00. Wieniec dożynkowy i całą Uroczystość przygotowują w tym roku mieszkańcy Starzykówki i Polanów.