Ogłoszenia parafialne 4.06.2023

1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej! Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszach Świętych o godzinie 7.00 oraz 10.00. Również adoracja Najświętszego Sakramentu, ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą o godzinie 15.00.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W środę podczas Nowenny o godz. 18.00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych. W tym dniu, młodzie klasy VIII naszej szkoły przyjmie Sakrament Bierzmowania w parafii Nowa Jastrząbka, kościół Matki Bożej z Guadalupe. Bierzmowania udzieli ks. Biskup Stanisław Salaterski.

4. W najbliższy czwartek 8 czerwca w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10.00, następnie wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Procesja będzie również przed Mszą Świętą popołudniową a więc godzinie 15.00. Zapraszamy tradycyjnie wszystkie działające w parafii Grupy, naszych Strażaków, dzieci sypiące kwiaty oraz dzwoniące dzwonkami, niosących sztandary i feretrony. Zabierzmy wszystkie figury. Prosimy i to równie bierzmowanych.

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W niedzielę procesja po Mszy Świętej o godzinie 10.00. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak i my przychodźmy do Niego chętnie i często przychodźmy.

6. Przyszła niedziela 11 czerwca będzie drugą niedzielą tego miesiąca, kiedy tradycyjnie każdego roku naszymi ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz szkoły katolickie – już dzisiaj prosimy Parafian o otarte serca dla tego szczytnego celu. A parafialny Caritas prosimy przeprowadzenie zbiórki do puszek na ten cel.

7. W tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
  • Wtorek, 6 czerwca – bł. Zbigniew Strzałkowski, męczennik, misjonarz z naszej tarnowskiej diecezji, a konkretnie z parafii Zawada k. Tarnowa.
  • Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił, biskup poznański i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron.

8. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane dla dobra naszej wspólnoty. Dziękujemy za koszenie trawy, troskę o kwiaty w kościele. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.