Ogłoszenia parafialne 12.06.2022

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. U nas Msze Święte do południa o godzinie 7.00 oraz 10.00. Po południu o godzinie 15.00, Nabożeństwo Czerwcowe, ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa a następnie Msza Święta.

3. Jutro – 13 czerwca - przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam więc na wspólna modlitwę, która rozpoczniemy o godzinie 19.30. Zabierzmy lampiony, które wykorzystamy w czasie procesji. Proszę , aby figurkę M. B. poniosły w czasie procesji następujące grupy: wyniesienie z kościoła i tajemnica pierwsza – Grupa Muzyczna; druga tajemnica – Róża p. H. Witka ; trzecia tajemnica – Róża. p. M. Malec: czwarta tajemnica – Róża p. M. Płaczek; piata tajemnica i wniesienie figury do kościoła – Róża p. M. Małka.

4. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. U nas Msze Święte o godzinie 7.00; 10.00 z procesja do czterech ołtarzy oraz po południu o godzinie 15.00 najpierw procesja a następnie Msza Święta. Proszę Wszystkich o zaangażowanie.

5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła – w ramach tzw. Oktawy Bożego Ciała - będziemy podążali codziennie po Mszy Świętej godzinie 18.00 z jednym wyjątkiem: w sobotę Nabożeństwo popołudniowe o godzinie 16.00. W niedziele procesja po Mszy o godzinie 10.00.

6. W tym tygodniu patronują nam:

• 3 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau
  • 17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

7. W środę 15 czerwca przypada 10 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez ks. bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

8. W najbliższy piątek, 17 czerwca o godzinie 16.00, będzie przeprowadzony Egzamin z wiedzy religijnej, dla uczniów klasy VII naszej Szkoły, przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w klasie VIII. Egzamin przeprowadzi ks. Jacek Olszak, Wizytator religii i proboszcz parafii Św. Krzyża w Tarnowie. Obecność Rodzica obowiązkowa.

9. W przyszła niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Więcej na ten temat znajdziemy na naszej stronie internetowej.

10. Bóg zapłać za wszelkie , składane w ostatnim czasie ofiary. Dziękuje za sprzątanie kościoła i wszelkie inne dobro oraz wykonaną pracę dla naszej wspólnoty. Niech osobom zaangażowanym Pan Bóg obficie wynagradza.

11. Życzenia zdrowia, obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Niech Matka Najświętsza i Święci Patronowie, wstawiają się u Boga i wypraszają potrzebne łaski.

ks. Stanisław