Ogłoszenia parafialne 30.04.2023

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy jest ostatnią niedzielą kwietnia. Przeżywana jest ona w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Uroczystości Odpustowe w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie.

2. Jutro rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Początkowe jego dni naznaczone są świętami czy uroczystościami religijno-państwowymi. I tak - jutro - pierwszego maja obchodzimy Święto Pracy, wspominając w liturgii Św. Józefa rzemieślnika; we wtorek - Dzień Flagi Państwowej, w środę 3 maja - Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki naszego Narodu ; 4 maja wspominamy Św. Floriana - patrona Strażaków; 6 maja Św. Apostołów Filipa i Jakuba, a 8 maja - Uroczystość Św. Stanisława za Szczepanowa, głównego Patrona Polski i Diecezji. Przez cały miesiąc maj gromadzić się będziemy w naszym kościele, ale również i przy kapliczkach oraz przydrożnych krzyżach, na Nabożeństwach majowych. U nas w kościele w dni powszednie maja o godzinie 18.00 Msza św., a następnie śpiew „majówki”. W niedzielę natomiast o godzinie 15.00 najpierw odśpiewamy „majówkę”, a następnie będzie niedzielna Msza święta.

3. W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski dzieci - uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej - przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta będzie odprawiona o godzinie 11.00. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, we wtorek od godziny 17.00. W dniu I Komunii Świętej my mamy do wyboru Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 oraz o 15.00. Zechciejmy nie blokować kościoła na Mszy Św. o godzinie 11.00. Pozostawmy miejsce dla dzieci komunijnych i ich rodzin. Ofiary składane na tacę w dniu 3 maja przeznaczone będą na zakup nowego baldachimu, który jest zawsze potrzebny, gdy idziemy w procesji z Panem Jezusem. Możemy przy wyjściu głównym w gablotach oraz na zewnątrz, również w gablotach zobaczyć, jaki baldachim zamierzamy kupić. Myślę, że się spodoba.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 10,00 uczniowie klasy czwartej przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla nich w sobotę o godzinie 11.00. Obecność obowiązkowa. Nie organizujemy dla nich specjalnej spowiedzi, ponieważ w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Proszę, aby uczniowie klasy IV i ich rodzice a także wszyscy pozostali, przystąpili do spowiedzi w tym czasie. Konkretnie – zawsze pół godziny przed Msza Święta oraz dodatkowo w piątek od godziny 17.00. Proszę spowiedzi nie odkładać na ostatnia chwilę. Do naszych chorych udamy się według tradycyjnego, ustalonego porządku. Nowych chorych zgłaszamy w zakrystii. Jeśli chodzi o modlitwę różańcową w pierwszą sobotę, przed Mszą Święta o godzinie 7.00, to proszę , aby poprowadziła ją Róża p. Józefy Kurek.

5. Bóg zapłać za składane ostatnio ofiary na bieżące utrzymanie parafii i cele inwestycyjne. Serdecznie dziękuje za prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. W sposób szczególny dziękuje Rodzicom dzieci komunijnych za dokładne usuniecie pajęczyny ze ścian i okien naszej świątyni, za przeczyszczenie wszystkich czterech żyrandoli oraz za porządek od wejścia głównego aż do gabloty przy drodze głównej. Dziękuję moim stałym pomocnikom, którzy poświęcili czas i pokierowali tymi pracami. Dziękuje za bieżące sprzątanie kościoła, dziękuje za opiekę nad kwiatami. Bóg zapłać.

6. Najlepsze życzenia dla Wszystkich obchodzących swoje Jubileusze, Urodziny, Imieniny i tym podobne. Nie Pan Bóg błogosławi a Matka Najświętsza i Święci Patronowie niech wypraszają potrzebne łaski.

7. Po Uroczystości Komunijnej dzieci klasy trzeciej rozpoczną tak zwany "Biały Tydzień" i już w tym tygodniu będę uczestniczyć w pierwszym z dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.