Ogłoszenia parafialne 3.03.2024

1. Dziś trzecia Niedziela WIelkiego Postu. W liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ponadto, przed Mszą Św. o godzinie 7.00, śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej a w piątki o godzinie 17.00 oraz w niedziele po Mszy Św. o godzinie 10.00 odprawiamy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas. Pamiętajmy również, że za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! U nas możliwość spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą Świętą.

3. W piątek 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.

4. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnim czasie, również te, które niektórzy wpłacają na numer parafialnego konta w Banku. Caritasowi dziękuje za przeprowadzenie zbiórki na Ukrainę. Dziękuje za sprzątanie kościoła i za wszelkie inne prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty.

5. Dzisiaj i za tydzień na Gorzkich Żalach chętni będą mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Parafialny Caritas rozprowadza baranki w ramach charytatywnej wielkopostnej akcji pomocy biedniejszym od nas. W przyszła niedzielę i do czasu Wielkiego Tygodnia, będzie można nabyć ręcznie wykonane widokówki o tematyce wielkanocnej oraz w ten sam sposób wykonane pisanki. Już dziś zachęcam, aby wziąć to pod uwagę. Z zebranych środków parafialny Caritas przygotuje świąteczne upominki dla naszych chorych, starszych i samotnych. Jak to wszystko wygląda – możemy zobaczyć przy wyjściu głównym z kościoła. Nic jednak dzisiaj nie zabierajmy, to jest tylko wystawa. Nabycie w przyszła niedzielę. A kto to wszystko tak pięknie wykonał – powiem za tydzień.

6. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Szczególnie modlitwa obejmujemy noszących imię Kazimierz. św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. W liturgii wspominamy go w dniu jutrzejszym.

7. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej. Jest Niedziela oraz Gość Niedzielny. Gość Niedzielny proponuje nam dzisiaj dodatek o tematyce historycznej w cenie 12 złotych. Zachęcam do nabycia.

8. W najbliższy piątek zapraszam na zbiórkę Ministrantów oraz Lektorów. Spotkamy się w salce katechetycznej o godzinie 16.30.

9. Sakramentu Bierzmowania młodzieży klasy ósmej (9 osób), ksiądz biskup Leszek Leszkiewicz w dniu 4 kwietnia w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Pamiętajmy w modlitwach o uczniach klasy ósmej.

10. Jeśli mamy do ogłoszenia czy do odczytania jakąś wiadomość, zechciejmy podejść w celu umieszczenia jej w gablocie koło drogi lub poprosić, aby je odczytać. Nie ma pozwolenia na to, aby obklejać różnego typu ogłoszeniami parkingowych drzew czy słupów. Nikt za to nie bierze odpowiedzialności, aby to później usunąć. Parking jest terenem prywatnym parafii. Prośba, aby o tym pamiętać, a innym tę wiadomość przekazać.

11. Pierwsza niedziela miesiąca, a więc po naszych Mszach Świętych dopołudniowych zmiana tajemnic różańcowych.