Ogłoszenia parafialne 29.05.2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam w niebie na nas wszystkich oczekuje. Msze Św. O godz: 7.00 ; 10.00 ; Po południu o15.00 Nabożeństwo majowe a następnie Msza Święta.

2. Jak wiemy, jeden z naszych parafian odebrał sobie życie przez powieszenie. W najbliższy wtorek o godzinie 15.00 będzie miał miejsce pochówek jego doczesnych szczątków a następnie, w naszej kaplicy cmentarnej, będzie odprawiona Msza Święta za jego nieśmiertelną duszę.

3. Na Nabożeństwa majowe zapraszamy na godzinę 18.00.

4. W środę rozpoczniemy miesiąc czerwiec, poświęcony w sposób szczególny Najśw. Sercu Pana Jezusa. Litanię będziemy odmawiać po Mszach Świętych.

5. W przyszłą niedziele przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwana inaczej Pięćdziesiątnicą albo Zielonymi Światkami. Prośmy przez te dni w modlitwie o wylanie darów Ducha Świętego Pocieszyciela, Przypominamy również, że Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem i czas Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie pół godziny przed Mszą Św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby wypełnić przykazanie kościelne mówiące o przyjęciu Jezusa w Komunii świętej wielkanocnej. Do spowiedzi powinien nas również zachęcić pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się według tradycyjnego porządku. Dodatkowa spowiedź w piątek od godziny 17.00. Dzieci i młodzież niech nie odkładają spowiedzi na ostatnia chwilę. Nowych chorych zgłaszamy telefonicznie lub w zakrystii.

6. Po Mszy popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej i Komisji Synodalnej

7. We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie Nabożeństw majowych.

8. Intencje Mszy Świętych na obecny tydzień są następujące

9. Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy w mijającym tygodniu odeszli od nas, polecamy w modlitwie. A są to: ++ Stanisław Kuta i Czesław Płaczek. Dobry Jezu…

Ks .Stanisław