Ogłoszenia parafialne 11.12.2022

1. Przeżywamy Trzecią Niedzielę Adwentu, nazywaną w kościele Niedzielą Radości. A to dlatego, że czas Adwentu minął już półmetek i Pan faktycznie jest już blisko. Czasem nazywana jest ona Niedzielą Różaną, gdyż jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgie w szatach koloru różowego. Kolor różowy symbolizuje miłość, przyjaźń, ciepło. To kolor radosny i wesoły. Bywa też symbolem uniwersalnego szczęścia. My radujemy się z bliskości Świąt Bożego Narodzenia, radujemy się z faktu, że wkrótce Słowo Ciałem się stanie i zamieszka miedzy nami.
  2. Dzisiejszej niedzieli, nasz parafialny oddział Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek, jako naszą adwentową pomoc dla Kościoła na Wschodzie a zwłaszcza na Ukrainie, gdzie wciąż trwa wojna, pomimo, że  zbliża się zima i warunki do życia są  coraz trudniejsze.
  3. W zakrystii można nabyć Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. Można taż w naszej zakrystii nabyć opłatki na stół wigilijny.  W ramach składanych przy tej okazji ofiar, można sobie również zabrać – ci co jeszcze nie mają – kalendarz z wizerunkiem Matki Bożej. Zapraszamy!
  5. Gratisowo można  zabrać  pobłogosławione sianko.
  6. Dotarł nowy numer Promyczka Dobra dla dzieci – rodzice, może warto zakupić swojemu dziecku to religijno – edukacyjne czasopismo.
  7. Roraty codziennie po Godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  8. Dzisiejszej niedzieli  po Mszach Świętych, adorować będziemy Jezusa ukrytego  w Najświętszym Sakramencie.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą funkcjonowanie parafii. miesiąca. Proszę więc – pomimo wielu wydatków jakie przed Świętami macie – o ofiary na bieżące funkcjonowanie parafii i na cele inwestycyjne.
  10. W tygodniu wspominamy:
  • we wtorek, 13 grudnia – Świętą Łucję dziewicę i męczennicę.
  • w środą, 14 grudnia – Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła.
  1. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, polecając ich  Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.
  2. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w mijającym tygodniu dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuje za sprzątanie kościoła, za pomoc.

Ks. Stanisław Kita - proboszcz