Ogłoszenia parafialne 20.11.2022

1. Przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla, która kończy obecny Rok Liturgiczny. To jednocześnie patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. o również Światowy Dzień Młodzieży, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, a także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

2. U nas Msze Święte o godzinie 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00. Po południowej Mszy Świętej spotkanie w salce parafialnego oddziału Caritas.

3. W tygodniu u nas: we wtorek modlitwy do Świętego Antoniego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. W liturgii najbliższych dni wspominamy:

• w poniedziałek 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania N. M. Panny,
  •  we wtorek 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej,
  • w czwartek 24 listopada, Św. Andrzeja Dung – Lac, kapłana i Towarzyszy Męczenników.

5. Przyszła Niedziela 27 listopada – jest pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny oraz nasze adwentowe oczekiwanie na tegoroczna pamiątkę świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu nasz parafialny Caritas, będzie rozprowadzał tzw. chlebki miłosierdzia. Jest to charytatywna akcja tarnowskiego Caritas, mająca na celu pomoc świąteczną najbardziej potrzebującym. Będą jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ale o tym będą informacje za tydzień. Będzie też można - od drugiej niedzieli Adwentu - nabyć opłatki na stół wigilijny. Również za tydzień będzie podane więcej informacji. Cena wspomnianego chlebka miłosierdzia wynosi 9 złotych. Rozpoczynający się w przyszłą niedziele Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem; „Wierzę w kościół Chrystusowy”.

6. Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiarę na bieżące funkcjonowanie parafii oraz całkowite spłacenie  wykonanych w tym roku  inwestycji. Dziękuję tym, którzy składali tydzień temu, ofiary, jako pomoc dla kościoła prześladowanego.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości. Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy też w modlitwie  o osobach  samotnych, chorych czy cierpiących. Niech Chrystus będzie ich siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.

8. W sobotę o godzinie 11.00 spotkanie dla Ministrantów i Lektorów zainteresowanych organizacją Św. Mikołaja oraz uczestnictwem w tegorocznej kolędzie. Na dzień dzisiejszy ta kolęda ma mieć miejsce. Obecność obowiązkowa. Proszę również, aby zainteresowani organizacją Św. Mikołaja tutaj w kościele, podeszli do zakrystii lub do jutra wieczorem zadzwonili w celu potwierdzenia udziału w spotkaniu. Jeśli będzie na tylu chętnych, to spotkanie się odbędzie a informacja potwierdzająca, zostanie umieszczona na stronie internetowej najpóźniej do środy. Będzie można sprawdzić.

9. Dziękuje za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty. Dziękuje za sprzątanie kościoła, za pomoc w demontażu listopadowej dekoracji. W przyszła sobotę - o godzinie 10.00 - gdyby była odpowiednia pogoda, proszę o pomoc przy uprzątnięciu reszty suchych liści z parkingu i obejścia plebani.

10. W mijającym tygodniu, Pan Bóg powołał do siebie śp. Aleksandra Malec, którego pogrzeb odbył się w ostatni wtorek. Polecajmy Bogu Jego nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu…