Ogłoszenia parafialne 23.10.2022

1. Przeżywamy XXX Niedzielę w ciągu roku. To jednocześnie Światowy Dzień Misyjny, jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i jednocześnie rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego w Kościele. U nas Msze Święte o godz: 7.00, 10.00 oraz po południu o godz 15.00 Nabożeństwo Różańcowe w intencjach Misji Świętych a następnie Msza Święta.

2. W Światowy Dzień Misyjny, który dzisiaj przypada, nasza Tarnowska Diecezja obchodzi uroczyście 5-lecie powstania Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego (TWM), którego patronem jest ksiądz Jan Czuba - kapłan naszej diecezjii męczennik na kongijskiej ziemi, gdzie głosił Ewangelię. Uroczystość będzie miała miejsce w Słotowej (koło Pilzna, droga Pilzno – Jasło), z której wywodzi się nasz misjonarz – męczennik. Na tę Uroczystość organizatorzy zapraszają grupy misyjne działające przy parafiach, animatorów misyjnych, osoby, które wspierają dzieło misyjne. Być może ktoś zechce się wybrać do Słotowej. Program spotkania jest umieszczony na naszej stronie internetowej.

3. W tygodniu w naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00 a następnie Msza Święta. Zaś w niedziele października Różaniec o 15.00, a następnie Msza Św.

4. W liturgii najbliższych dniach wspominamy:

• W piątek 28 października – Świętych Szymona i Judę Tadeusza.

5. Dzisiaj - 23 października - zapowiadane od jakiegoś czasu, wybory do Nowych Rad Duszpasterskich w parafiach. Każdy, kto chce oddać głos na proponowanego przez siebie kandydata, proszony jest o pozostanie po błogosławieństwie końcowym w kościele. Nie ma możliwości rzucania kartek na tacę. Kto to uczynił – głos jest nieważny. Tylko do urny. Wyniki za tydzień.

6. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz Małego Gościa Niedzielnego. Gratisowo folderki i broszurki o tematyce misyjnej. Proszę sobie zabrać do domu.

7. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. W miarę odpowiedniej pogody – zadbajmy o czystość na grobach naszych Najbliższych. Zachowajmy porządek na całym cmentarzu. Nie rozlewajmy bez potrzeby wody, śmieci wrzucajmy do kontenera a zeschłe chryzantemy i kwiaty na wyznaczone koło kontenera miejsce. Samochody parkujmy w sposób odpowiedzialny, pamiętając, że i ktoś inny pragnie zostawić samochód obok naszego. Przy wejściach do kościoła i w zakrystii, można pobrać kartki wspominkowe. Bardzo Was proszę o czytelne pisanie Nazwisk i Imion Zmarłych oraz zaznaczyć godzinę wyczytywania, jak chodzi o wypominki roczne. Piszmy też przy wypominkach rocznych konkretnego zmarłego, nie uogólniajmy. Piszmy najlepiej w mianowniku. Wypominki składajmy w zakrystii. Nie zostawiajmy w zakrystii wypominków, gdy nie ma żadnego z księży. Roczne będą wyczytywane od pierwszej niedzieli grudnia, a listopadowe od 2 do 8 listopada oraz w niedziele listopada przed Mszą Św. o godzinie 7.00 oraz 10.00. Będziemy o tym przypominać.

8. Bardzo dziękuje tym parafianom i młodszym i starszym, którzy wczoraj zechcieli pomóc przy zbieraniu wyschłych liści i porządkowaniu obejścia kościoła i plebanii. Bóg zapłać. Gdy opadną wszystkie liście, poproszę o pomoc jeszcze raz.

9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary. Na Fundusz Stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (dziękuję tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzili), oraz na inwestycje. Serdecznie dziękuję, za ofiary składane w dniu dzisiejszym.

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze , składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy też w modlitwie o osobach samotnych, chorych czy cierpiących.

proboszcz parafii