Ogłoszenia parafialne 12.03.2023

1. Przeżywamy Trzecią Niedziele Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Drodze krzyżowej, niedzielnych Gorzkich żalach czy śpiewie Godzinek o Mece Pańskiej. Rekolekcje Wielkopostne w dniach 29.03 – 1.04 (środa – sobota)

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do spowiedzi Świętej w tym czasie jest naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post różne organizacje charytatywne, a wśród nich i nasz diecezjalny Caritas, podejmują takie czy inne wielkopostne akcje, mające na celu komuś pomóc. Za tydzień będziemy mieli ku temu okazje, ponieważ będzie można nabyć baranka wielkanocnego. Dzieci w szkole będą mogły zabrać wielkopostna skarbonkę i samemu lub w grupie uzbierać dla biedniejszych rówieśników jakiś drobny dar. Tą akcją pokieruje Szkolny Caritas na czele z panem Ryszardem. Moi Drodzy. Na ile tylko możemy, w duchu wielkopostnej solidarności, wspierajmy charytatywne instytucje Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym i będącym w potrzebie w całej Polsce oraz biednym Polakom i umęczonym wojną braciom poza granicami naszej ojczyzny. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi…

4. W poniedziałek 13 marca przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godzinę 17.00. Środowe Grupy wyznaczane z poszczególnych klas niech w czasie wielkiego Postu przychodzą w piątki na Drogę Krzyżową i Mszę Świętą. Zachęcam piątkowych uczestników Drogi Krzyżowej, aby nie uciekać do domu, aby pozostać na Mszę Świętą, która jest przecież bardzo ważna. Możemy wtedy przyjąć między innymi Komunie święta.

6. Jest prasa katolicka, również folderki o działalności Opoki. Zachęcamy, aby nabyć.

7. Za tydzień składka na cele inwestycyjne parafii. Rachunki za gaz opłacono.

8. Podziękowanie za pracę. Za tydzień na Gorzkich Żalach będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

ks. Stanisław