Ogłoszenia parafialne 17.09.2023

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę w ciągu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu o 15.00. Dzisiaj Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej w parafii Łukowa Suma odpustowa o godzinie 11.00. Dziś zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Zbiórkę przeprowadza parafialny Caritas.

2. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny jest poświęcona w kościele środkom społecznego przekazu. Z tej racji mieliśmy okazję wysłuchać Orędzia Ojca Świętego. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

3. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Przypominam rodzicom, że klasy: III (pierwszokomunijna) oraz VII i VIII ( kandydaci do bierzmowania) mają obowiązek – w ramach przygotowań, do comiesięcznych spotkań tutaj w kościele i ewentualnie w salce katechetycznej. Będzie systematycznie zapowiadane, która środa miesiąca będzie terminem spotkań dla wspomnianych klas. Będą również proszeni – przynajmniej co jakiś czas – uczniowie klas VI. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć czas i właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest kilka propozycji w naszej parafii, jak chociażby by działające u nas koła, czy organizacje katolickie: szkolny Caritas, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy! Apeluje zwłaszcza do rodziców uczniów klasy IV, którzy w tym roku byli do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

5. W tygodniu u nas we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W liturgii natomiast patronują nam w tym tygodniu:

• Poniedziałek, 18 września – Święto św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
  • Środa, 20 września – św. św. Andrzej Kim Tae-gŏn (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chŏng Ha-sang - kleryk koreański oraz Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Niego porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii (święto).
  • Sobota, 23 września – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

6. Przyszłą niedzielę 24 września w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To również Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące a także Dzień Modlitw o Trzeźwość i diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagująco – wynagradzającym za grzechy pijaństwa.

7. W środę na spotkanie organizacyjne zapraszam do kościoła na godzina 18.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz któregoś z Rodziców. W sobotę o godzinie 10.00 zbiórka dla LSO. Można się będzie zapisać na ministranta. Zapraszam serdecznie.

8. W tym tygodniu zostaną nam dostarczone ZAPROSZENIA NA TEGOROCZNE MISJE w naszej parafii. Dostarczających Zaproszenia przyjmijmy z życzliwością. Będziemy też chcieli przy tej okazji uaktualnić Kartotekę parafialną, jak chodzi o ilość rodzin w naszej parafii. Proszę Was więc, abyście podali Nazwisko i numer domu danej rodziny. Tylko do celów parafialnych, zwłaszcza też, jak chodzi o organizacje kolędy czy wyznaczanie chociażby rodzin na przygotowywanie ołtarzy na Boże Ciało.

9. Bóg zapłać za prace: koszenie trawy, sprzątanie, kwiaty, żarówki, Nabożeństwo Fatimskie.

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste czy rodzinne Uroczystości, Imieniny, Urodziny czy Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej.