Ogłoszenia parafilane 17.07.2022

1. Przeżywamy XVI Niedzielę w ciagu roku. U nas Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 i 15.00. Trwa Odpust w parafii Matki Bozej Szkaplerznej w Tarnowie. Program Odpustu umieszczony w gablocie.

2. W tygodniu wspominamy:

• poniedziałek 18 lipca - Św. Szymona z Lipnicy, kapłana;
  • w piatek 22 lipca Św. Marii Magdaleny;
  • w sobotę 23 lipca, Św. Brygidy - patronki Euriopy.

3. U nas w przyszłą niedzielę błogosławieństwo pojazdów mechanicznych, z racji przypadającego - 25 lipca - wspomnienia Św. Krzysztofa - patrona kierowców. Jak co roku, ofiary składane przez kierowców przy wyjazdach z parkingów, są przeznaczone dla naszych Misjonarzy, na zakup środków transportu. Więcej na ten temat za tydzień.

4. Wszystkim wyjeżdżającym na odpoczynek, życzymy aby wakacje, urlopy były sposobnością do zaczerpnięcia sił cielesnych i duchowych.Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, korzystajmy z Sakramentów świętych.

5. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary z przeznaczeniem na Ubeczpiczenie kościelnych obiektów oraz na zimowe ogrzewanie koscioła.

6. Do nabycia mamy Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę. W zakrystii można nabyć reklamowany już wcześniej album ze świątyniami naszej diecezji. Jest również nasz kościół. Zachęcam do zakupu. Może to być piękny prezent na każdą właściwie okazję. Zostało jeszcze kilka sztuk.

7. U nas w tygodniu: we wtorek modlitwy do Św. Antoniego, w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

8. Wybierajac się w tym tygodniu do kancelarii warto wcześniej zadzwonić, czy jest czynna.

9. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu dla dobra naszej parafialnej wspólnoty: dziękuje za koszenie trawy, za sprzątanie kościoła, za wystrój. Dziekuje tym, którzy byli obecni na Nabożeństwie Fatimskim, a w sposób szczególny tym, którzy się w nie bezposrednio zaangażowali. Bóg zapłać!

10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje Uroczystości rodzinne i osobiste, Imieniny, Jubileusze i Inne , składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożewgo Błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Chcemy też pamiętać o osobach chorych, cierpiacych czy samotnych. Niech Chrystus bedzie Ich siłą.

ks. proboszcz