Ogłoszenia parafialne 18.02.2024

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem… U nas dzisiaj Msze Święte o godzinie: 7.00, 10.00 oraz po południu po Gorzkich Żalach, które rozpoczynamy o godzinie 15.00. Droga Krzyżowa w piątki – 17.00 oraz niedziele po Mszy Św. o godz:10.00. Przed Mszą Św .o godzinie 7.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego kościół nas zachęca.

3.W czwartek 22 lutego przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. U nas w tygodniu – oprócz nabożeństw wielkopostnych - we wtorek modlitwy do św. Antoniego a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4. Przyszła niedziela - druga wielkopostna - to "NIEDZIELA AD GENTES" (dla Narodów) – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Po Mszach Świętych nasz parafialny Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.

5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca więc serdecznie dziękuję rodzinom i wszystkim innym, którzy złożyli ofiarę na zaplanowane cele inwestycyjne oraz na bieżące funkcjonowanie parafii. Serdecznie dziękuję osobom, które dopomogły w przygotowaniu wielkopostnej dekoracji, dziękuję za prowadzenie Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

6. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach. Niech Wam Pan Bóg błogosławi a Matka Najświętsza niech Was ma w swojej matczynej opiece.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna do czwartku włącznie. W sprawach ważnych proszę dzwonić na komórkowy numer parafii.

8. W dniu 1 marca – to jest pierwszy piątek miesiąca – chcielibyśmy zorganizować dla chętnych wyjazd – pielgrzymkę do OPACTWA Cystersów w Mogile koło Krakowa, gdzie na co dzień posługuje nasz rodak Ojciec Marek Kieć. Serdecznie zachęcamy, aby się zapisywać do przyszłej niedzieli. Koszt wyjazdu zależny od liczby chętnych.